بهبود محمودی چوپان ۴۷ ساله منامنی در بیمارستان امام خمینی (ره) خلخال به خبرنگار ایرنا گفت: این حادثه عصر امروز زمانی اتفاق افتاد که به همراه یک چوپان دیگر در حال چرای گوسفندان در چراگاه‌های اطرف روستا بودیم .

او  افزود: گوسفندان در منطقه کوهستانی و چراگاه‌های واقع در منطقه حفاظت شده آق‌داغ در حوالی روستای منامن مشغول چرا بودند که ناگهان مورد حمله یک قلاده پلنگ قرار گرفته و چون در مسیر حمله پلنگ به گوسفندان  توسط این حیوان مورد هجوم قرار گرفته و به زحمت با کمک همکارم و نیز  سگ‌های نگهبان گله از دست پلنگ رها شدم.

دکتر اسماعیل صالحی رییس بیمارستان امام خمینی(ره) خلخال نیز در گفت و گو با  خبرنگار ایرنا گفت: این چوپان از سر، صورت و دست آسیب دیده  و هم اکنون تحت درمان  بوده و دست کم باید سه روز در بیمارستان تحت مراقبت باشد.

مهدی کسایی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست خلخال نیز به ایرنا گفت: ادعای این چوپان در باره حمله پلنگ  به خود و گله گوسفندان با اعزام ماموران این اداره به محل حادثه مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

او اظهار کرد: در صورت تایید حمله پلنگ به این فرد خسارات ناشی از حمله  از طریق بیمه به فرد مصدوم پرداخت می‌شود .

پلنگ ایرانی در مناطق مختلف منطقه حفاظت شده آق‌داغ خلخال بارها از طریق اهالی ساکن روستاهای واقع دراین منطقه و همچنین ماموران حفاظت محیط زیست این شهرستان مشاهده شده و تصاویر این حیوان در منطقه از سوی عکاسان و تصویربرداران این اداره ضبط وثبت شده است.

خلخال در جنوب اردبیل و در همسایگی استان گیلان واقع است، بیشترین مناطق چنگلی و نیز مناطق حفاظت شده استان در این شهرستان واقع شده است.

۷۱۱۹/۶۰۱۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.