رامین معبودی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۴ هزار و ۱۸۰ نفر از این تعداد فراگیر بودند و ۶۵۹ نفر در دوره‌های ضمن خدمت و ۳۶۳ نفر در دوره‌های آموزش تخصصی شرکت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ۳۵۲ دوره برای فراگیران در این مدت برگزار شده ، تشریح کرد: این دوره‌ها شامل ۶ بخش کمک‌های اولیه ۲۲ ساعته حضوری، کمک‌های اولیه ۱۵ ساعته نیمه‌حضوری، آموزش حضوری آمادگی در برابر مخاطرات، دوره آموزش مهارت‌های پایه داوطلبی ۴۰ ساعته، برنامه‌های آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی آموزش همگانی و آموزش همگانی در مناسبت‌های مذهبی و خاص بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: برای آموزش کارکنان دولت هم اعلام آمادگی شده و تاکنون برای بیش از ۲۶ اداره در شهرستان‌های مختلف استان این دوره‌ها را برگزار کرده‌ایم.

معبودی به برگزاری پنج دوره آموزشی ضمن خدمت برای کارکنان جمعیت هلال احمر استان اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: همکاری در برگزاری دوره مدیریت بحران، نحوه برگزاری اردو، مهارت‌های پایه داوطلبی، تمرین آمادگی در شرایط اضطراری و تخلیه اضطراری و انتقال مصدومان و قربانیان حادثه این دوره‌ها را تشکیل دادند که در مجموع ۶۵۹ نفر در این دوره‌ها حضور یافته‌اند.

او با بیان اینکه در ۶ ماه اول سال‌ جاری ۱۸ دوره تخصصی توسط جمعیت هلال احمر استان برگزار شد ، افزود: هفت دوره عمومی امداد، ۶ دوره عمومی نجات، سه دوره تخصصی حوادث جاده ای و ۲ دوره تخصصی مراقبت‌های پیش بیمارستانی برگزار شده است.

استان اردبیل جزو ۱۰ استان کشور در زمینه فراوانی وقوع حوادث طبیعی به شمار می‌رود و هر از گاهی بروز حادثه‌هایی مانند زمین لرزه ، رانش زمین ، سیل ، خشکسالی ، صاعقه ، طوفان ، سرمازدگی ، برف سنگین ، سرما و یخبندان شدید خسارت و تلفاتی برجای می‌گذارد.

این استان ۵۰ هزار امدادگر آموزش‌دیده برای بکارگیری در حوادث احتمالی غیرمترقبه دارد.

۶۰۱۸/۶۰۱۶

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.