محمد اهلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این نواحی در هشجین خلخال، انگوت گرمی، موران گرمی  و کزج خلخال با هدف اشتغال‌زایی و رونق تولید راه‌اندازی خواهد شد.

وی اضافه کرد: با  ایجاد و راه‌اندازی شهرک‌ها و نواحی جدید صنعتی در روستاها و مناطق محروم این استان شاهد رونق اقتصادی در مناطق محروم خواهیم بود.

اهلی  از آمادگی این شرکت برای حمایت از سرمایه ‌گذاران برای فعالیت‌های تولیدی و صنعتی خبر داد و اظهار داشت: شرکت شهرک‌های صنعتی مشوق‌های لازم را برای سرمایه ‌گذارانی که اقدام به ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی می‌کنند، در نظر گرفته است.

وی اظهارداشت: برای تحقق رونق تولید مشوق‌های حمایتی در شهرک‌های صنعتی اعمال می‌شود تا در سال رونق تولید فضای حمایتی از اشتغال و تولید فراهم آید.

اهلی افزود: این مشوق‌های اعطایی شامل واگذاری زمین، بخشودگی مالیات، تشویق‌ها در حوزه بهره‌برداری، اعطای عرصه‌های بزرگ سرمایه‌گذاران و همچنین مشوق‌های حوزه ایثارگران و نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی  با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان برای تحقق شعار رونق تولید ایجاد می‌شود افزود:یکی از اهداف مهم شهرک‌های صنعتی تامین زیرساخت‌های لازم برای رونق تولید و اشتغال زایی است و تلاش می‌شود با سرمایه گذاری بخش خصوصی رونق تولید در شهر ک‌ها و نواحی صنعتی سرعت گیرد.

اهلی بر روند رونق بخشی به واحدهای راکد و غیرفعال و همچنین کمک به رفع موانع تولید و حمایت از واحدهای صنعتی تاکید کرد و گفت: با حمایت مسئولان و مدیران استانی مشکلات و کمبودهای شهرک‌های صنعتی استان مرتفع و به رونق و توسعه در این بخش کمک خواهد شد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با بیان اینکه حمایت از صنعتگر ، اشتغال و کارآفرینی را بدنبال خواهد داشت، افزود: حمایت از صنایع کوچک به تولید زود بازده منجر شده و راهگشای رشد صنعت است.

در حال حاضر ۱۶ شهرک و ناحیه صنعتی در استان اردبیل فعال است.

۷۱۱۰/۶۰۱۶

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.