فرماندار شهرستان سرعین گفت: ورودی گردشگر به سرعین در سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد رشد نشان می‌دهد.
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، حسین حسن‌پور در مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال استان که در مجموعه آبدرمانی و هتل رویال پارک برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان سرعین در سال‌های اخیر در حوزه گردشگری و جذب توریست با تغییر و تحولاتی روبرو بوده که نمونه موفق این سرمایه‌گذاری رویال پارک است و سرعین را از حالت سنتی در این حوزه به یک رویه نوین در جذب و جلب نظر گردشگر تبدیل کرده است.
وی ضرورت پذیرش گردشگران و مسافران را به شیوه‌های نوین یادآور شد و خاطرنشان کرد: صاحبان واحدهای اقامتی از جمله هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها و همچنین فعالان بخش گردشگری در آب‌های درمانی سعی کردند تا متناسب با ذائقه مسافران و گردشگران سطح خدمات خود را بالا ببرند که قطعا راه‌اندازی این مجموعه‌ها به توسعه و تقویت بخش گردشگری منجر شده است.

فرماندار سرعین با بیان اینکه 80 درصد توان توسعه‌ای و تحولی منطقه سرعین برپایه گردشگری تعریف و تدوین شده است، تصریح کرد: از اول امسال تا 20 مرداد بیش از یک میلیون و 600 هزار تردد خودرویی به مقصد سرعین ثبت شده است که این میزان تردد و ورودی گردشگر نسبت به سال قبل 30 درصد رشد نشان می‌دهد.
حسن‌پور افزود: ما در کنار حمایت از بخش خصوصی در ورود به سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری در تحقق شعار زمستان بیدار استاندار اردبیل تلاش می‌کنیم تا راهدارخانه ثابت را در مسیر سرعین – آلوارس راه‌اندازی کنیم که این پروژه هم اکنون 50 درصد پیشرفت دارد.
وی بیان کرد: ما وظیفه تامین زیرساخت را در حوزه سرمایه‌گذاری و جلب و جذب فعالان این بخش با محوریت اجرای پروژه‌های سودآور داریم که هم اکنون در سرعین پروژه باغمیشه و راه‌اندازی چندین مجموعه خدماتی و پارک‌ها و بوستان‌ها با همکاری دستگاه‌های مختلف مدنظر است.

فرماندار سرعین ادامه داد: با ورود گردشگران خارجی و توریسم بین‌المللی آنها در حقیقت به عینه شاهد آرامش و امنیت خاطر در کشورمان هستند و این حضور خود بزرگترین تبلیغ در راستای توسعه گردشگری و حضور سرمایه‌گذاران است و ما از اصحاب رسانه و فعالان اطلاع‌رسانی انتظار داریم به دور از هیاهوهای کاذب سعی کنند واقعیت‌ها را منعکس کرده و انگیزه حضور سرمایه‌گذاران و رغبت در جذب مسافران و گردشگران به درستی فراهم آید.
حسن‌پور گفت: ما سه تشکل مردم نهاد در حوزه‌های زیست محیطی، فرهنگی و اجتماعی در سرعین ایجاد کردیم و امیدواریم با تغییر نگرش نسبت به سرمایه‌گذاران فعالیت‌های حرفه‌ای در بخش گردشگری در این شهرستان رقم بخورد.
وی اظهار کرد: ما هر قدر رویه مثبت و احترام به گردشگران را از سوی آحاد مردم به ویژه اصناف و فعالان مرکز اقامتی و پذیرایی در سرعین بالا ببریم به همان نسبت ذهنیت درست و قابل قبول از گردشگری ایجاد شده و زمینه استمرار حضور گردشگران را در سرعین شاهد خواهیم بود.
فرماندار سرعین ضرورت حضور ناجیان در استخرها و مجموعه‌های آبگرم را در این شهرستان یادآور شد و خاطرنشان کرد: در اکثر این مجموعه‌ها ناجیان و احیاگران فعال هستند اما اگر تخلفی نیز رخ دهد باید اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با متخلفین برخورد کند.

حسن‌پور به توانمندی‌های سرعین از جمله آب و هوای خنک، طبیعت بکر، چشمه‌های جوشان و فراوان با منشا کوه سبلان و همچنین تعدد مراکز اقامتی اشاره کرد و افزود: بعید به نظر می‌رسد که سرعین با این همه ظرفیت رقیبی در کشور داشته باشد ولی قطعا ما باید هدفگذاری‌مان را به سمتی ببریم تا با ایجاد جاذبه‌های گردشگری همچون دو پارک آبی در حال احداث و هتل‌های پنج ستاره بتوانیم در خدمت گردشگران و مسافران باشیم.
وی رویال پارک را مجموعه‌ای موفق در حوزه سرمایه‌گذاری و تبلیغات در جذب گردشگر برشمرد و بیان کرد: این مجموعه در یک سال فعالیت خود توانسته است در سطح ملی و حتی بین‌المللی گردشگر جذب کند و در این مدت رویدادهای مختلف ملی و بین‌المللی در این مجموعه آبگرم و هتل چهارستاره تاپ برگزار شده است.
فرماندار سرعین تصریح کرد: ما در این شهرستان با کمترین نزاع و درگیری، سرقت و سایر آسیب‌های اجتماعی روبرو هستیم به طوری که اکثر مسافران و گردشگران از امنیت برقرار شده ابراز رضایت می‌کنند.
حسن‌پور در مورد جاده گردشگری سرعین – ارجستان نیز گفت: ما برای بهسازی و مرمت این جاده گردشگری به 30 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم در حالی که اعتبار عمرانی شهرستان 7 میلیارد تومان است که تامین این رقم خارج از توان اعتبارات شهرستانی است و ما احداث این پروژه را در اولویت پیشنهادات رئیس جمهور قرار دادیم.
وی با اشاره به احداث موزه آب‌های گرم در این شهرستان اضافه کرد: در تامین زمین امیدواریم فضای راه‌اندازی موزه آب‌های گرم در این شهرستان به عنوان یک جاذبه گردشگری فراهم آید.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.