اخبار مرتبط

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این آیین، با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام رونق تولید گفت: دشمنان حوزه کار و تولید ما را هدف گرفته اند ولی با همت و تلاش جدی کارگران، دشمنان را در رسیدن به این هدف خود ناکام خواهیم گذاشت.
سلیمان پاک سرشت توانمندسازی نیروی کار مولد را برای رونق تولید ضروری خواند و افزود: کارگران در کانون جنگ اقتصادی قرار دارند و به همین علت ما وظیفه داریم که با آمادگی بیشتر از جامعه کارگری صیانت کنیم.
وی پایداری امنیت اقتصادی جامعه را منوط به مشارکت و همکاری جامعه کارگری دانست و بیان کرد: کارگران با حضور در عرصه تولید، سربازان اصلی جنگ اقتصادی و تامین امنیت کنونی کشور هستند.
پاک سرشت همچنین سازمان آموزش فنی و حرفه ای را یکی از چهار بازوی اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ذکر کرد و گفت: این سازمان نقش محوری در تامین نیروی انسانی ماهر و آموزش ایران دیده دارد.
وی از آموزش بیش از 132 هزار نفر نیروی انسانی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای کشور در سال گذشته خبر داد.
صدیف بدری نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین با اشاره به افزایش مشکلات اقتصادی کشور در یکسال گذشته در پی اعمال فشارهای اقتصادی آمریکا گفت: در این مدت بیشترین فشار بر روی قشر کارگر تحمیل شد.
وی با بیان این که دستمزد کارگران متناسب با نرخ تورم افزایش نیافته است، افزود: کارگران که شاه بیت رونق تولید هستند، نباید در میان مشکلات اقتصادی تنها رها شوند.
بدری خواستار حل مشکلات مربوط به شرکت های واسطه ای دولتی با کارگران توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل شد و ادامه داد: سیستم بانکی کشور نیز باید برای حمایت از بخش تولید و رونق اقتصادی وارد میدان شود.
وی خواستار جلوگیری از واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند، شد و اضافه کرد: علاوه بر این، برای رونق تولید در کشور باید با امر قاچاق به شکل جدی مبارزه شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل نیز در این آیین با اشاره به نامطلوب بودن وضعیت معیشت کارگران گفت: دولت در سال جدید با افزایش حدود 47 درصدی دستمزد کارگران گامی اساسی در ترمیم معیشت کارگران برداشت ولی باز فاصله و شکاف اساسی بین نیاز معیشتی و میزان حقوق و دستمزد کارگران دیده می شود.
قاسم رحیمی اضافه کرد: جامعه کارگری به رغم این تنگناهای معیشتی که بخشی از آن تحمیل شده از سوی دشمنان در پی تحریم های ناجوانمردانه است، در فضای جنگ اقتصادی به عنوان سربازان خط مقدم تولید حضور جدی و موثر دارد.
مرتضی مقدم دبیر خانه کارگر استان اردبیل نیز در این آیین با اشاره به رابطه خوب بین ارکان مهم تولید یعنی جامعه کارگر، کارفرما و دولت گفت: به علت وجود همین رابطه مطلوب، استان اردبیل کمترین تنش کارگر را در سطح کشور دارد.
وی بیان کرد: مدیران آشنا به تولید و نیروی کار دلسوز بستر مناسبی را برای سرمایه گذاری در استان اردبیل فراهم کرده اند و امید است کارفرمایان و سرمایه گذاران از این فرصت مغتنم استفاده کنند.
وی تامین حداقل های معیشتی را مهمترین و اصلی ترین مطالبه جامعه کارگری از دولت عنوان کرد و افزود: به رغم ترمیم حقوق و دستمزد در سال جاری، شکاف دستمزدی کارگران پر نشده است.
ارژنگ عزیزی سرپرست معاونت اقتصادی استانداری اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به شناسایی یکهزار و 141 واحد صنعتی و تولیدی در این استان گفت: تعدادی از این واحدها راکد و غیرفعال شده ولی در سال جدید برای حفظ تولید و اشغال نسبت به فعال سازی دوباره آنها اقداماتی شروع شده است.
به گزارش ایرنا، در این آیین که با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار شد، منتخبان و برگزیدگان جامعه کار و تولید استان اردبیل در بخش صنعت، کشاورزی، خدمات، کارفرمایی، تولید کنندگان برتر، تشکل های کارگری و کارفرمایی، منتخبان آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای و نیز برگزیدگان ورزشی و مسابقات فرهنگی و هنری جامعه کارگری مورد تجلیل قرار گرفتند.
/6016/1905
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.