اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حسن عین اللهی روز شنبه در کارگروه انبار و نگهداری کالای خلخال افزود: از آغاز اجرای این طرح تاکنون 11 هزار انبار و محل نگهداری کالای استان در این سامانه ثبت و بیش از پنج هزار رسید حواله انبار صادر شده است.
وی با بیان اینکه نگهداری کالا در هرمحل و انباری بدون ثبت در این سامانه بمنزله احتکار محسوب می شود، اظهار کرد: دارندگان انبار نگهداری کالاتا پایان امسال فرصت دارند تا نسبت به ثبت انبار خود در این سامانه اقدام کنند.
او گفت: در حال حاضر نگهداری 163 نوع کالا در انبار و هم چنین ورود و خروج روزانه آن از محل نگهداری مشمول طرح جامع ثبت در سامانه انبار و نگهداری کالا می باشد.
عین اللهی افزود: هم اکنون برای آن دسته از اشخاصی که نسبت به ثبت انبار خود در سامانه اقدام ولی کد و تاییدیه لازم را از سازمان صنعت ،معدن وتجارت دریافت نکرده اند صدور برگ بارنامه غیر ممکن خواهد بود.
او گفت: علاوه بر کسبه تحت پوشش اتاق اصناف داروخانه ها و تولید کنندگان بخش های مختلف کشاورزی وصنعتی استان نیز شامل این طرح بوده و نسبت به ثبت انبار نگهداری کالای خود باید اقدام کنند.
او با بیان اینکه 70 درصد از واحدهای صنفی موجود استان اردبیل مشمول طرح جامع سامانه ثبت انبار و نگهداری کالا هستند،گفت:با توجه به نا آشنایی اکثر کسبه با کاربرد اینترنت همکاری اتاق اصناف شهرستانهای مختلف استان برای اجرای این طرح ضروری بنظر می رسد.
رضوان صادقی معاون فرماندار خلخال نیز گفت:اجرای این طرح در راستای شناسایی ذخیره استراتژیک و نوعی فراخوان پدافند غیر عامل از سوی دولت محسوب و اجرای درست آن برای همه دست اندرکاران طرح الزامی است.
به گفته ابراهیم کرامت رییس اداره صنعت،معدن و تجارت خلخال از مجموع 2 هزار و 500 واحد صنفی دارای پروانه کسب این شهرستان صاحبان 843 انبار ونگهداری کالا تا کنون اقدام به ثبت نام در سامنه ثبت انبار کرده اند.
6018/7119
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.