رامین صادقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جلوگیری از گرانفروشی در دستور کار قرار گرفته و با متخلفان و گران فروشان بشدت برخورد شده و به مراجع قضایی معرفی می شودند.
وی بیان کرد: متصدیان واحد های صنفی و خدماتی براساس ماده 65 قانون نظام صنفی و در راستای رعایت حقوق مصرف کنندگان ملزم به نصب قیمت برروی کالا و یا نصب تابلو نرخ دستمزد خدمت در محل کسب می باشند ، در غیر این صورت با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت .
رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل ادامه داد: کلیه واحدهای صنفی مکلفند از فروش هر نوع کالای بی کیفیت خودداری نمایند و برای فروش فوق العاده ملزم به اخذ مجوز از اتحادیه مربوطه می باشند .
صادقی اظهار داشت : طرح نظارتی ویژه نوروز 98 از بهمن ماه آغاز شده و تا آخر فروردین ماه 98 همزمان با سراسر کشور در سطح استان اردبیل نیز اجرا می شود .
وی افزود: نظر به اهمیت ساماندهی و تنظیم بازار کالا و خدمات و تشدید برخورد با متخلفان و سود جویان ، بازرسان سازمان صنعت ، معدن و تجارت و اصناف بصورت منسجم و هماهنگ ، بر نحوه عملکرد کلیه واحد های تولیدی ، توزیعی و خدماتی در سطح استان نظارت ویژه و مستمر خواهند داشت .
صادقی همچنین گفت: برگزاری نمایشگاه بهاره ، نظارت بر توزیع میوه شب عید ، توزیع اقلام پروتئینی در استان مد نظر قرار گرفته است .
وی اعلام کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی اعم از گرانفروشی، درج نشدن قیمت روی کالا ، نبود صدور فاکتور، کم‌فروشی، حراج غیرقانونی موارد را از طریق سامانه ارتباطی 124 واحد رسیدگی به شکایات مردمی در اردبیل و شهرستانهای تابعه اطلاع دهند تا بزودی مورد رسیدگی قرار گیرد .
7110/6016
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.