جلسه کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی هفته فرهنگی «بر آستان آفتاب» با حضور مدیر مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) خمین و مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان خمین برگزار شد.

جلسه کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی هفته فرهنگی «بر آستان آفتاب» با حضور مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان خمین برگزار شد.

به گزارش جماران، حمید کمانکش، فرماندار خمین، در این جلسه با اشاره به همزمانی سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و امام خمینی(ره) با سالروز شهادت شهید سلیمانی گفت : در برنامه‌های هفته فرهنگی بر آستان آفتاب خمین موضوع مقاومت و غزه باید پر رنگ باشد.

وی افزود: نخستین هفته فرهنگی خمین در ایام خاصی رقم خورد و از ویژگی مهمی برخوردار بود، چرا که اغتشاشات تازه پایان یافته بود و هر نوع سخنرانی حساسیت‌های ویژه داشت. دیگر ویژگی مهم هفته فرهنگی برآستان آفتاب خمین در سال گذشته، همکاری و هماهنگی مطلوب ادارات خمین با مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) است و در طول یک هفته، برنامه‌های فشرده و متنوعی برگزار شد.

فرماندار خمین ادامه داد: محور خدمات اجتماعی که بسیاری از شهروندان خمین از آن منتفع شدند، بهترین بخش برنامه‌های هفته فرهنگی در سال گذشته بود. برگزاری کارگاه‌های آموزشی و پخش فیلم، حضور پزشکان متخصص، توزیع داروی رایگان و بسته‌های معیشتی، اردوی معلولان، کتابخانه و آسمان نمای سیار در مناطق روستایی از موارد قوی هفته فرهنگی برآستان آفتاب خمین در سال گذشته بود.

وی، با اشاره به حضور گروه تخصصی و قوی از مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در برگزاری نخستین هفته فرهنگی برآستان آفتاب خمین، اظهار داشت: افتتاح و تجهیز نگارستان حضرت روح الله، ایجاد گذر فرهنگ و هنر و پیگیری فعال‌سازی کتابخانه بیت تاریخی امام راحل از رویدادهای ماندگار نخستین هفته فرهنگی خمین است.

کمانکش یادآور شد: هفت تا هشت هزار دانش‌آموز در نخستین هفته فرهنگی بر آستان آفتاب خمین از بیت تاریخی امام(ره) بازدید کردند، ۲ هزار خدمات پزشکی و درمانی ارائه شد و چهار هزار نفر بیننده پخش فیلم بودند.

وی تأکید کرد: برگزاری ویژه برنامه‌های فرهنگی و هنری در طی یک هفته، دارای مشکلات بسیاری است که کاهش این مشکلات نیازمند همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی است. نشست‌های هماهنگی برگزاری هفته فرهنگی بر آستان آفتاب خمین در سطح استان مرکزی برگزار شده و پشتیبانی استانی نسبت به سال گذشته بیشتر است.

فرماندار خمین ادامه داد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیریت برنامه‌های محتوایی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدیریت کارگاه‌های آموزشی و هنری و هلال احمر مدیریت برنامه‌های خدمات اجتماعی را برعهده دارند.

وی  با اشاره به برگزاری نشست خبری هفته فرهنگی بر آستان آفتاب خمین در هفته آینده به منظور اطلاع‌رسانی کامل این رویداد، گفت: دستگاه‌های اجرایی موظف به تأمین تجهیزات و امکانات برای برگزاری مطلوب این رویداد هستند.

کمانکش با بیان اینکه همزمان با هفته فرهنگی برآستان آفتاب خمین، در سطح استان مرکزی نیز برنامه‌های فرهنگی متنوعی برگزار می‌شود، خمین تأکید کرد: اجرای برنامه‌های هفته فرهنگی بر آستان آفتاب نباید به شهر خمین و بیت امام خمینی(ره) محدود شود و باید در مناطق روستایی و مساجد نیز در نقاط مختلف مورد توجه قرار گیرد. به منظور هماهنگی کامل برای برگزاری برنامه‌های هفته فرهنگی، ادارات خمین تا پایان هفته جاری برنامه‌های ابداعی خود را اعلام کنند.

به گزارش جماران، حجت‌الاسلام و المسلمین سید جواد رضوی، مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در خمین نیز در این نشست با اشاره به اینکه نخستین هفته فرهنگی برآستان آفتاب خمین بازتاب بسیار خوبی در سطح کشور داشت، گفت: بهره‌مندی از ظرفیت‌های اصحاب فرهنگ و هنر خمین در اجرای برنامه‌های هفته فرهنگی در دستور کار است.

در ادامه جلسه در خصوص موضوعات مطرح شده در جلسه از جمله لزوم حضور پر رنگ خبرنگاران و فضای مجازی در پوشش خبری و اطلاع رسانی برنامه‌های هفته فرهنگی، حضور پر رنگ گروه‌های فرهنگی و هنری شهرستان، برگزاری نشست خبری با خبرنگاران و ادمین‌های کانال‌های مجازی در هفته آینده، لزوم در اختیار قرار دادن امکانات و تجهیزات دستگاه‌های اجرایی جهت برگزاری هر چه با شکوه‌تر هفته فرهنگی، فضاسازی سطح شهر و ادارات شهرستان با موضوع ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و امام خمینی(ره) و همچنین برگزاری هفته فرهنگی، لزوم پررنگ نمودن موضوع مقاومت و غزه با توجه به سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی بحث و تبادل نظر و اتخاذ تصمیم گردید.

گفتنی است، هفته فرهنگی خمین به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و امام خمینی(ره) از 12 لغایت 18 دی ماه در شهرستان خمین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.