سعید کریمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان تولید محصولات باغی از سطح هشت هزار و ۶۳۳ هکتار باغات بارور این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شده است.

وی ادامه داد: از بین میوه‌های تولیدشده بیشترین میزان با ۱۲۳ هزار تن مربوط به سیب و مابقی نیز شامل سایر میوه‌های هسته‌دار و بدون هسته است.

وی اضافه کرد: ۴۰ درصد محصولات باغی این شهرستان به صورت تازه‌خوری مصرف و ۶۰ درصد آن نیز به شهرستان و استان‌های همجوار صادر می‌شود.

مسوول واحد باغبانی جهادکشاورزی مهاباد بیان کرد: هم‌اکنون ۲۵ واحد سردخانه‌ با ظرفیت ذخیره ۱۲۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در مهاباد فعال است که علاوه بر ذخیره‌سازی محصولات تولیدی در این شهرستان، محصولات کشاورزی شهرهای همجوار را هم نگهداری می‌کند.

«کریمی» با شاره به اینکه مهاباد دارای ۶۰ بهره‌بردار باغی و تنها یک کارخانه صنایع تبدیلی است، اظهار داشت: این شهرستان با داشتن بیش از ۱۰ هزار هکتار باغ از ظرفیت و توانمندی خوبی برای احداث کارخانه‌های سورتینگ و بسته‌بندی محصول‌های باغی و سایر صنایع تبدیلی برخوردار است.

مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی و ۱۱۶ کیلومتری مرکز استان واقع شده و دارای بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی و باغی است.

۶۲ هزار هکتار از مزارع مهاباد در سال زراعی گذشته به کشت محصولات مختلف اختصاص یافت که ۵۲ هزار هکتار آن به صورت دیم و مابقی به صورت آبی کشت شده بود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.