مهین منافی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ۶۵ رشته تحصیلی اعم از عکاسی، طراحی‌ودوخت، الکترونیک، الکتروتکنیک، عکاسی، طراحی، کامپیوتر و دهها رشته دیگر در شاخه کاردانش استان برای تحصیل هنرجویان ایجاد شده‌است تا دانش‌آموزان به مسیر مهارت‌آموزی سوق داده‌شوند اما عده‌ای از والدین و دانش‌آموزان اهمیت تحصیل در  این رشته‌ها برای جامعه را به درستی درک نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه تعداد دانش‌آموزان فنی‌وحرفه ای نیز در سال تحصیلی جاری در استان ۱۵ هزار و ۲۰۸ نفر در ۴۲ رشته است، ادامه داد: تجهیز هنرستان‌ها و آگاهی از چگونگی اجرای آموزش‌های شایستگی محور طی سال‌جاری در استان پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مهارت‌آموزی یک ضرورت برای دانش‌آموزان، نوجوانان و جوانان است، گفت: در راستای تحقق فرمایشات رهبری مبنی بر تشویق جوانان به مهارت‌آموزی و ادامه تحصیل در دبیرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای گام‌های مهمی برداشته می‌شود که طرح پنجه‌های کارآمد و سربازان ماهر یکی از این اقدامات اساسی است.

منافی اظهار داشت: این طرح در راستای تشویق نوجوانان به کسب یک مهارت انجام می‌شود که توام با مزایای تشویقی برای آنان در خدمت سربازی است و در نتیجه اجرای آن بهره‌مندی نیروهای مسلح  از تخصص و مهارت آنان به عنوان یک دستاورد مهم آموزشی حاصل می‌شود.

وی اظهار داشت: طرح پنجه‌های کارآمد و سربازان ماهر گامی در راستای ایجاد جذابیت سربازی برای خانواده‌ها، ایجاد نشاط در سربازان و افزایش سطح مهارت و اشتغال‌پذیری آنان است.

منافی افزود: این طرح مزیت‌های بسیاری برای علاقمندان دارد که در سایت قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه درج شده‌است و دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سایت آن را مطالعه کنند.

آذربایجان‌غربی دارای ۶۰۷ هزار دانش‌آموز است که در پنج هزار مدرسه تحصیل می‌کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.