علیرضا رضوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح ها شامل طرح سامانه فاضلاب گلمان ارومیه، تصفیه خانه آب پلدشت و سامانه تامین آب مهاباد است که در راستای تامین آب مطمئن برای شرب و بهداشت، تکریم مردم منطقه، گسترش عمران و آبادانی و با رویکرد توسعه و پیشرفت متوازن افتتاح می شود.

وی با اشاره به افتتاح سامانه فاضلاب گلمان با ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار توسط وزیر نیرو اضافه کرد: ظرفیت این تصفیه خانه ۶ هزار و ۸۴۰ متر مکعب در شبانه روز است و تا سال ۱۴۲۰ حدود ۴۵ هزار نفر جمعیت شهرک را زیر پوشش قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: فرآیند تصفیه این تصفیه خانه به روش لجن فعال از نوع SBR بوده و دارای ۲۰ کیلومتر شبکه جمع آوری و خط انتقال و ۱.۴ کیلومتر خط انتقال پساب به دریاچه است.

وی بیان کرد: سامانه فاضلاب گلمان ارومیه که عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۹۳ آغاز شده، از جمله خواسته های مردم منطقه بود که افتتاح می شود.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان‌غربی گفت: تصفیه خانه آب پلدشت از دیگر طرح هایی است که با حضور وزیر نیرو با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری می رسد.

رضوی افزود: ظرفیت این تصفیه خانه ۳۰ لیتر بر ثانیه است و فرآیند تصفیه به صورت اسمز معکوس بوده و ۱۲ هزار نفراز جمعیت منطقه را تحت پوشش قرار خواهد داد.

وی اضافه کرد: این تصفیه خانه در جهت ارتقای کیفیت آب شهر پلدشت احداث شده است.

وی با اشاره به افتتاح نخستین تصفیه خانه آب شرب شهری به روش DAF در شهر مهاباد نیز گفت: این سامانه شامل احداث تصفیه خانه با سرمایه گذاری بخش خصوصی (B.O.T) و برج آبگیر و خط انتقال با ظرفیت ۷۵۰ لیتر بر ثانیه است.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی اضافه کرد: این سامانه ۲۴۶ هزار نفر از جمعیت این شهر را تحت پوشش قرار خواهد داد.

وی بیان کرد: افق این طرح سال ۱۴۱۸ می‌باشد که برای اجرای آن، ۶۲۸ میلیارد ریال اعتبار توسط بخش خصوصی و دولتی هزینه شده است.

در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری آذربایجان غربی تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب شهری در حوزه آب و بیش از دو سوم این جمعیت نیز در حوزه جمع آوری فاضلاب تحت پوشش این شرکت قرار دارند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.