اخبار مرتبط

مسئول اداره تبلیغات اسلامی شوط روز یک‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آیین ضد استکباری همزمان با سراسر کشور روز دوشنبه هفته جاری از ساعت ۱۰ صبح آغاز می‌شود.
حجت‌الاسلام محسن هاشم‌زاده اظهار داشت: راهپیمایی روز استکبارستیزی امسال از خیابان امام این شهر آغاز می شود و تا مسجد جامع این شهر ادامه می‌یابد.
وی ادامه داد: راهپیمایان در شهرستان شوط  پس از عبور از میدان ساعت، خیابان‌های خیابان مطهری جنوبی، خیابان دانشکده و ولی‌عصر (عج) جنوبی در محل اجرای مراسم جمع خواهند شد.
وی اعلام کرد: سخنران اصلی این راهپیمایی حجت‌الاسلام محمدرضا جباری امام جمعه نقده خواهد بود.  
مسئول اداره تبلیغات اسلامی شوط بیان کرد: حضور گسترده مردم در این راهپیمایی بزرگ بار دیگر به جهانیان نشان خواهد داد که ملت ایران مبارزه با زورگویی و استکبارستیزی را در سرلوحه خود قرار داده‌اند و به هیچ عنوان از مواضع خود عقب نمی‌نشینند.
حجت‌الاسلام هاشم‌زاده گفت: امنیت مسیر حرکت راهپیمایان، مسیرهای منتهی به جایگاه و کنترل و رفع موانع ترافیکی و انتظامات توسط نیروهای انتظامی برقرار می‌شود.
روز ۱۳ آبان، یادآور حوادث مهمی است که در شکل‌گیری انقلاب اسلامی و بیرون راندن مظهر استکبار یعنی آمریکا از ایران نقش اساسی داشتند.
در روز ۱۳ آبان ۱۳۴۳، مأموران رژیم شاه، حضرت امام خمینی(ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا، به ترکیه تبعید کردند.
در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷، دانش‌آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت‌های آمریکا در ایران، راهپیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه، به آنها حمله و به خاک و خون کشید.
در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۸، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه‌ی جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کرده و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند.
به این ترتیب، مبارزه ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این روز را به روز ' ملی مبارزه با استکبار' نام‌گذاری کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.