مسئول دفتر نماینده ولی فقیه درامور اهل سنت آذربایجان غربی گفت: هدف از انقلاب تحقق شعار استقلال، آزادی و جنهوری توام بااسلامیت است.
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، حجت الاسلام فعال آذر  در گردهمایی ائمه جمعه و جماعات اهل تشیع و اهل سنت شمال استان در ماکو با موضوع نقش علما و مبلغین دینی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب به پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ اشاره کرد و گفت: در سال ۱۳۵۷ مردم با پیروزی انقلاب شعار های محوری را داشتند که اصلی ترین و محوریترین شعار نیز ((استقلال،آزادی و جمهوری اسلامی)) بود و هدف از انقلاب نیز تحقق این شعار محوری است.
وی گفت: اگر بخواهیم بیانیه گام دوم انقلاب را در دو قسمت عمده بیان کنیم دو مطلب به وجود می آید که عبارتند از ((افتخار به گذشته، امید به آینده)) که ما گذشته ی چهل ساله ی موفقی را پشت سر گذاشته ایم و آینده ای خوب را به لطف و قوه الهی خواهیم داشت.
مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی افزود: ما استقلال را از نوع سیاسی، نظامی و فرهنگی میخواستیم و باید بررسی کنیم که آیا به استقلال سیاسی که به معنی آزادی در انتخاب سرنوشت است دست یافته ایم یا خیر. اگر دست پیدا نکرده ایم باید آسیب شناسی کرده و عوامل نقص این امر را پیدا کنیم.
حجت الاسلام فعال آذر افزود: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) ادامه‌‌ی انقلاب ابراهیمی و مکمل انقلاب محمدی است که به دست مبارک امام زمان خواهد رسید.
مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان در ادامه با اشاره به وظیفه خطیر روحانیت در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب گفت: علما وظایف سنگینی در هر مقطع از زمان بر عهده دارند که تبلیغ مداوم و قاطعیت و اقتدار در تبلیغ انقلاب از جمله شاخص ترین آن است‌.
حجت الاسلام سید محمد هاشمی، امام جمعه ماکو نیز در این جلسه گفت: تبیین بیانیه گام دوم انقلاب ابلاغیه مقام معظم رهبری در این مقطع و برهه زمانی باید اولویت روحانیت باشد.
وی در ادامه گفت: ائمه جماعت و ماموستاها باید برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب تلاش بیشتری را به کار گیرند تا در انتها انقلاب که منتهی به ظهور آقا امام زمان (عج) می شود، ایجاد دولت اسلامی باشد.
امام جمعه ماکو در تشریح خصوصیات دولت اسلامی گفت: این دولت اسلامی باید مردمی بوده و مردمان آن از نظر اخلاقی، اعتقادی، سیاسی، رفتاری، کردار و گفتار الهام گرفته از آیات وحیانی قرآن کریم باشند.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.