اخبار مرتبط

سرپرست سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی از اشتغال بیش از 5000 نفر در معادن استان خبرداد.

محمد دهقان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با بیان اینکه 467 معدن دارای پروانه بهره برداری در استان فعال است افزود: برای 5 هزار و 116 نفر بطور مستقیم زمینه اشتغال پایدار ایجاد شده است.

وی ادامه داد: در 4 ماهه نخست سال جاری 11 معدن جدید با استخراج سالانه 308 هزار و 200 تن مواد معدنی، با سرمایه گذاری 113 هزار و 991 میلیون ریال و با ایجاد اشتغال مستقیم برای 115 نفر به بهره برداری رسیده است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی ادامه داد: مواد معدنی مورد بهره برداری در 11 معدن جدید شامل مرمریت، تراورتن، سنگ گچ، لاشه و مخلوط کوهی در شهرستانهای بوکان، تکاب، چایپاره، ارومیه، مهاباد و چالدران است.

دهقان افزود: در حوزه اکتشافات معدنی طی 4 ماه نخست امسال 31 فقره پروانه اکتشاف و تعداد 8 فقره گواهی کشف در استان صادر شده است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی بیان کرد: در حال حاضر 213 محدوده اکتشافی در استان مشغول انجام اکتشافات معدنی است که امید است در آینده نزدیک، به بهره برداری برسند.

دهقان با اشاره به اینکه 27 معدن دارای گواهی کشف در آذربایجان غربی فعال است افزود: مقدار ذخیره قطعی مواد معدنی این معادن 5 هزار و 281 هزار تن است.

وی در خصوص رتبه استان از لحاظ معادن در کشور گفت: آذربایجان غربی از لحاظ تنوع مواد معدنی در رتبه اول کشوری و از لحاظ معادن فعال در رتبه هفتم قرار دارد.انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.