اخبار مرتبط

هوشیار احمدیان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سرانه آب مخازن در سطح آذربایجان غربی 257 لیتر است که این رقم در اشنویه 187 لیتر است که این میزان 70 لیتر کمتر از سرانه استان است.
وی با بیان اینکه این امر باعث کاهش فشار آب شده و در مواقع بحرانی و به ویژه قطعی آب مشکلاتی را نیز برای مشترکان آب بوجود آورده، اظهار داشت: برای حل این مشکل یک مخزن 2 هزار متر مکعبی در این شهر احداث می شود که عملیات اجرایی آن در دهه فجر سال گذشته آغاز شد.
احمدیان اضافه کرد: مرحله خاکبرداری احداث این مخزن هم اکنون پایان یافته است و پیش بینی می شود در آذرماه به طور کامل عملیات اجرایی آن به اتمام رسیده و به مرحله بهره برداری برسد.
وی با بیان اینکه احداث این مخزن مشکلات آبرسانی به برخی نقاط این شهر را نیز رفع می کند، گفت: برای اجرای این طرح 20 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.
احمدیان افزود: با احداث این مخزن که از نوع بتنی خواهد بود ذخیره حجم آب در مخازن این شهر افزایش پیدا کرده و سرانه آب در این شهر به 246 لیتر خواهد رسید.
به گزارش ایرنا با احداث این مخزن بتنی، اشنویه از لحاظ شاخص آب شرب و از نظر حجم مخازن شهری به ازای نفر، از رتبه 11 استان به رتبه هفت خواهد رسید.
مخزن کنونی آب در این شهر هم اکنون دارای هفت هزار متر مکعب ظرفیت است.
در شهر 43 هزار نفری اشنویه، 548 مشترک فاضلاب و 12 هزار و 811 مشترک آب شهری وجود دارد.
9870/6185/7129
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.