اخبار مرتبط

انور ابراهیمی آذر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت 2 هزار و 600 هکتار از باغات و 18 هزار هکتار از زمین های زراعی این شهرستان زیر پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه فرصت بیمه کردن محصولات کشاورزی پایان یافته است، ادامه داد: پیش از این 30 بهمن ماه 1397 آخرین فرصت برای بیمه محصولات کشاورزی بود که بنا به پیشنهاد صندوق بیمه محصولات کشاورزی، این فرصت 3 هفته تمدید شد تا کشاورزان این شهرستان بتوانند با انگیزه و فرصت بیشتری نسبت به بیمه محصولات کشاورزی اقدام کنند.
ابراهیمی آذر به اهمیت فراگیر شدن پوشش بیمه ای در فعالیت های کشاورزی منطقه اشاره و بیان کرد: خطرپذیری فعالیت در بخش کشاورزی به علت وابستگی زیاد آن به شرایط جوی، همواره مقوله پوشش بیمه محصولات کشاورزی در منطقه با اهمیت کرده است که نمونه بارز آن سرمازدگی سال قبل و خسارت آن بر باغداران بود.
وی اظهار داشت: صندوق بیمه محصولات کشاورزی در سال جاری 50 میلیارد ریال غرامت به کشاورزان و باغداران این شهرستان به علت سرمازدگی پرداخت کرده است.
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی مهاباد گفت: این صندوق با هدف حمایت از کشاورزان تاسیس شده و محصولات کشاورزی را در برابر هر گونه خطری از جمله سیل، تگرگ، یخبندان، سرمازدگی و خشکسالی به 2 صورت عمومی و انفرادی بیمه می کند.
به گزارش ایرنا، مهاباد دارای بیش از 80 هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی و باغی است؛ 62 هزار هکتار از مزارع مهاباد در سال زراعی گذشته به کشت محصولات مختلف اختصاص یافت که 52 هزار هکتار آن به صورت دیم و مابقی به صورت آبی کشت شده بود.
9903/6185/7129
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.