به گزارش ایرنا، ایرج شجاعی روز دوشنبه در جلسه کمیسیون امنیت اجتماعی مهاباد اظهار داشت: سخت گیری های برخی بانک ها و ایجاد موانع در پرداخت تسهیلات به مددجویان بهزیستی به هیچ عنوان پذیرفته نیست و در صورت نیاز این مشکل از طریق استانداری آذربایجان غربی پیگیری خواهد شد.
وی با قدردانی از همکاری بانک ها در جذب و پرداخت تسهیلات اشتغال مهاباد اضافه کرد: با وجود کسب رتبه برتر در اعطای این تسهیلات توسط بانک های عامل در مهاباد، برخی بانک ها عملکرد مناسبی ندارد و باید در رویه خود تجدیدنظر کنند.
وی بیان کرد: تجربه نشان داده است که متقاضیانی نظیر مددجویان بهزیستی زودتر و بهتر از دیگر اقشار جامعه، وام ها را بازپرداخت می کنند.
فرماندار مهاباد همچنین با تاکید بر اینکه باید تلاش شود تا اقدام به خودکشی ها در جامعه کاهش پیدا کند، گفت: برای این پدیده اجتماعی باید کارگروه تخصصی متشکل از کارشناسان برای یافتن راه حلی نوع آورانه تشکیل شود.
شجاعی با بیان اینکه آمار خودکشی در میان زنانی که شغل ندارند و از فعالیت های اجتماعی بدور هستند، بیشتر دیده می شود اضافه کرد: این راهکارها باید از محلات مختلف و به ویژه برای زنان خانه دار آغاز شود.
وی گفت: بررسی آمارهای موجود نشان می دهد که تنها فقر و نداری علت خودکشی نیست و بلکه بیشترین علت این خودکشی ها اختلاف های خانوادگی است.

** فرهنگ سازی نقش مهمی در کاهش حوادث چهارشنبه آخر سال دارد
فرماندار مهاباد گفت: تجربه سال های اخیر نشان داده است که فرهنگ سازی در سطح جامعه نقش مهمی در کاهش حوادث آخر سال داشته است و هر سال خوشبختانه آمار مصدومان ناشی از این حوادث در این شهرستان کاهش پیدا می کند.
وی افزود: هیچ ممنوعیتی برای انجام شادی مردم نیست به این شرط که این شادی ها محله محور برگزار شود و موجب بروز حادثه یا آسیبی برای دیگران نباشد.
شجاعی با تاکید بر برگزاری آداب و رسوم های سنتی مردم در این ایام اضافه کرد: مسوولان باید تلاش کنند تا با برنامه ریزی های لازم اوقات فراغت خوبی را برای مردم به بهترین شکل ممکن فراهم سازند.

** تسهیلات پرداختی به مددجویان بهزیستی متقاضی ندارد
رییس اداره بهزیستی مهاباد در این جلسه با انتقاد از عملکرد برخی از بانک ها در پرداخت تسهیلات به مددجویان اظهار داشت: بانک ها با سختگیری های خود مددجویان را از دریافت این تسهیلات ناامید ساخته اند.
مهران یوسفی گفت: این بانک ها در حالی از مددجویان درخواست 2 ضامن کارمند می کنند که ادارات تنها به بستگان درجه یک کارمندان تعهد حسابداری صادر می کنند و از این رو این امر مشکلات زیادی را برای آنان به وجود آورده است.
وی اضافه کرد: علاوه بر این دریافت 20 میلیون تومان در شرایط فعلی قادر نخواهد بود شغل مناسبی را برای آنان به وجود آورد.
در ادامه این جلسه شماری از مسوولان دستگاه های اجرایی و کارشناسان حوزه اجتماعی نیز به بیان نظرها و پیشنهادهای خود در زمینه برگزاری آیین چهارشنبه آخر سال پرداختند.
6185/3072
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.