اخبار مرتبط

مدیر کل  اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: ‌عدم پرداخت تسهیلات توسط بانک های عامل دلیل عدم توفیق اشتغال فراگیر دراستان است.
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی رضا نقی زاده در هیجدهمین جلسه کارگروه اشتغال استان که درسالن جلسات استانداری برگزار شد افزود: تاکنون درحوزه  اشتغال فراگیر استان  ٤٤ درصد پرداختی صورت گرفته و علت عدم توفیق در این حوزه مکاتبات بانکی وعدم پرداخت تسهیلات توسط بانک های عامل است.
وی بااشاره به اینکه در حوزه اشتغال فراگیر ٣هزار و ٧٩ طرح بااشتغال زایی ٢هزار و ٥١٤ نفر در سامانه کارا ثبت شده تصریح کرد: ازاین تعداد تاکنون ٢١٦ طرح اجرا و برای ٢هزار و ٥٠٠ نفر با پرداخت  ١٣٤ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی شده است.
نقی زاده بااشاره به اینکه استان درحوزه اشتغال پایدار روستایی وعشایری جایگاه پنجم کشوری را از لحاظ پرداخت تسهیلات بانکی به خود اختصاص داده است خاطرنشان کرد: ‌از ١٩ هزار و ٦٣٢ طرح ثبت شده در سامانه کارا تاکنون ٣هزار و ١٧٩ طرح با اعتبار ٢٩٠ میلیارد تومان تایید شده که از این تعداد برای ٣هزار و ١٣٩ طرح با اعتبار ٢٩٠ میلیارد تومان و اشتغال زایی ٩ هزارو ٢٧٣ نفر تسهیلات بانکی پرداخت شده است.
دبیر کار گروه اشتغال آذربایجان غربی اظهار کرد: ‌استان در حوزه پرداخت اعتبارات اشتغال روستایی رتبه خوبی داشته و تاکنون ١٤٨ درصد از مبلغ ابلاغی سهم استان پرداخت شده است.
نقی زاده در خصوص وضعیت پرداختی به مشاغل خانگی در آذربایجان غربی بابیان اینکه سهمیه استان برای سال ‌جاری، ٢٨ میلیارد و ٩٠٠ میلیون تومان بود افزود: اعتبار تخصصی به بانک های عامل  استان ٢١ میلیارد تومان بوده و تاکنون بانک های عامل ١٣ میلیارد تومان  ‌برای ٧٨٤ طرح مشاغل خانگی تسهیلات پرداخت کرده که در این راستا برای هزارو ٩٤٠ نفر شغل ایجاد شده است.
انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.