اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا کامل رسولی روز دوشنبه در کارگاه آموزش تفکیک زباله و مراسم اعطای حکم شهرداران مدارس این شهرستان افزود: استاندارد تولید زباله در کشور 700 گرم بوده اما این میزان در سردشت حدود یک کیلو و 300 گرم است.
وی بیان کرد: کاستی های زیادی به لحاظ زباله همچون نبود سطل های زباله به تعداد کافی، جمع آوری زباله به شیوه سنتی و غیره وجود دارد ولی با تفکیک از مبدا و بازیافت آن به چرخه مصرف شاهد تولید ثروت برای شهرستان خواهیم بود که باعث کاهش حجم زباله و تسهیل در جمع آوری آن می شود.
رسولی با اشاره به طرح جامع مدیریت پسماند شهرستان گفت: در این راستا مطالعات پسماند شهرستان به مشاوران واگذار شده که در این خصوص مکان یابی محل دفن زباله و سایر اقدامات دیگر در دستور کار قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه آموزش های پایه از مدارس بر کارایی طرح های کلان اثرگذاری دارد، گفت: شهردار مدارس از موضوعاتی است که در راستای فرهنگ سازی و نهادینه کردن بحث های مهم شهرستانی مدنظر قرار گرفته است تا به شهروندانی قانون مدار تبدیل شوند.
رسولی طرح شهردار مدرسه را فرصتی برای بروز استعدادهای فردی و اجتماعی دانش آموزان در جهت اداره مدرسه و آشنایی با وظایف مدیریت شهری عنوان و اظهار امیدواری کرد با آموزش های شهروندی زمینه های تحقق مشارکت های اجتماعی در این دانش آموزان ایجاد شود.
وی اضافه کرد: شهردار هر مدرسه با امضای مشترک شهردار شهر سردشت، رییس شورای اسلامی شهر و رییس آموزش و پرورش شهرستان حکمی را دریافت می کند که با این حکم شهردار مدارس می تواند در تمامی حوزه های شهرستانی ورود پیدا کرده و با ارتباط نزدیک با مسوولان واحدهای شهری مشکلات و راهکارهای خود را در زمینه های مختلف بیان کند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست سردشت نیز در این جلسه گفت: جمع آوری و مدیریت دفن زباله به بحرانی برای این شهرستان تبدیل شده است که باید با تغییر در نگرش ها و رفتارها در خصوص کاهش زباله اقدامات جدی انجام شود.
خالد بایزیدی بیان کرد: بخش زیادی از هزینه های شهرداری شهر سردشت صرف جمع آوری و دفن زباله می شود و به همین خاطر زیباسازی و شاداب سازی محیط شهری هم به نحوی دستخوش آن می شود.
وی اظهار داشت: شرایط توپوگرافی و پوشش گیاهی و جنگلی سردشت اجازه دفن زباله در هر منطقه ای را نمی دهد و باید دانست که تولید زباله بیشتر به معنای تخریب حجم زیاد جنگل های این شهرستان برای دفن آن است.
به گزارش ایرنا، طرح شهردار مدارس در 2 مدرسه پسرانه انقلاب و رسالت و چهار مدرسه دخترانه شهدای غزه، عفت، معراج و نشاط در مقطع ابتدایی در حال اجراست.
در پایان این مراسم حکم شهردار مدارس هم به دانش آموزان اهدا شد.
22 هزار و 400 دانش آموز در سال تحصیلی جدید در مدارس شهرستان مرزی سردشت در حال تحصیل هستند.
این شهرستان در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با کشور عراق واقع شده است.
7562/6185/7129
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.