اخبار مرتبط

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سلماس گفت: 61 اثر تاریخی این شهرستان در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی  افراسیاب گراوند در جمع خبرنگاران  با بیان اینکه سلماس  با 200 هزار نفر جمعیت  یکی از شهرستان های شمالی آذربایجان غربی است که در 90 کیلومتری شمال ارومیه و در کنار مرزهای ایران و ترکیه و ساحل دریاچه ارومیه واقع است اظهار کرد: تعداد 61 اثر تاریخی در حوزه میراث فرهنگی این شهرستان در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

گراوند با اشاره به مهمتر ین مقاصد گردشگری  این شهرستان افزود: مهمترین مقاصد گردشگری این شهرستان منطقه گردشگری نظر آباد و آبگرم بوده که هر ساله میزبان بسیاری از میهمانان نوروزی هستند.

وی در ادامه با اشاره به تعداد مسافران نوروزی سال گذشته سلماس گفت: این شهرستان درسال گذشته پذیرای 234 نفرمسافر نوروزی بود که از این تعداد 67 نفر در هتل و 167 نفر در مهمانپذیرهای این شهرستان اقامت داشتند.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سلماس در خصوص طرح های سرمایه گذاری این شهرستان تصریح کرد: یک واحد اقامتگاه بوم گردی در خان تختی در حال ساخت است و مجتمع گردشگری نظرآباد و مجتمع تفریحی و گردشگری آبگرم ایسی سو جز طرح های سرمایه گذاری در حوزه اداره کل این شهرستان است.

گراوند با بیان اینکه  امسال 8 کارت شناسایی صنایع دستی در این شهرستان صادر شده است گفت:38 پروانه تولیدی در این شهرستان صادر و همچنین33 هنرمند نیز بیمه هستند.


انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.