محمدرضا صادقیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پرندگان وحشی از نوع سارگپه و عقاب طلایی هستند که در چند روز گذشته به علت سرمای هوا، بارش باران و کمبود غذا در داخل شهر و کنار جاده ها افتاده و توانایی پرواز نداشتند.
وی بیان کرد: این عقاب های سرمازده پس از مشاهده، توسط دوستداران محیط زیست برای درمان و تیمار در اختیار محیط بانان تکابی قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه عقاب های سرما زده هم اینک در حال مداوا هستند، افزود: این پرندگان وحشی پس از تیمار، واکسیناسیون و تغذیه مناسب و کسب توانایی پرواز، تا 2 هفته آینده توسط محیط بانان این اداره در زیستگاه های تکاب رها می شوند.
رییس اداره محیط زیست تکاب بیان کرد: هفته گذشته نیز یک بهله شاه بوف زخمی پس از مداوا توسط محیط بانان در دامان طبیعت رهاسازی شدند.
صادقیان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 25 قطعه انواع پرنده زینتی و شکاری در تکاب توسط محیط بانان نجات یافته و پس از بهبود و تیمار در دامان طبیعت رها شده اند.
به گزارش ایرنا، تکاب زیستگاه بیش از 30 نوع پرنده شکاری و زینتی از جمله عقاب طلایی، شاهین، سارگپه، سهره، شاه بوف، چکاوک، تیهو، بلدرچین، کبک و ترلان است.
شهرستان تکاب در منطقه ای کوهستانی و سردسیر در جنوبی ترین نقطه آذربایجان غربی واقع شده است.
7514/6185/2093
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.