طبق برآورده‌های اولیه جاری شدن سیل در کلیبر حدود ۱۳۰ میلیارد تومان به راه‌ها و ابنیه فنی این شهرستان خسارت وارد شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: طبق برآورده‌های اولیه جاری شدن سیل در کلیبر حدود ۱۳۰ میلیارد تومان به راه‌ها و ابنیه فنی این شهرستان خسارت وارد شده است.

به گزارش جماران، غلامرضا رسول زاده، روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: میزان خسارت وارد شده بر راه ها و ابنیه فنی این شهرستان در جلسه کمیته بحران مطرح و از مدیریت بحران استانداری و فرماندار کلیبر درخواست شده تا با تخصیص اعتبارات مورد نیاز اقدامات لازم برای بازسازی و تعمیر راه ها و ابنیه های خسارت دیده در اولین فرصت انجام شود.

وی با اشاره به حضور نیروهای راهداری از اولین ساعات وقوع سیل سهمگین کلیبر برای بازگشایی راههای آسیب دیده و امدادرسانی به آسیب دیدگان از سیل، اظهار داشت: نیروهای راهداری اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای کلیبر با بهره گیری از ماشین آلات موجود و همچنین ۲ دستگاه لودر و یک دستگاه بیل مکانیکی اعزامی از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اقدام به بازگشایی مسیرهای مسدود شده و باکس گذاری برای پل های تخریب شده در راه های ارتباطی و راه های روستایی این شهرستان کردند.

رسول زاده، ادامه داد: بر اثر بارش شدید ۲ روز قبل که منجر به سیل در این منطقه شد حدود ۵۰ کیلومتر راه ارتباطی اصلی، فرعی و روستایی و ۳۰ دستگاه پل آسیب جزیی و کلی دیده اند و عملیات پاکسازی و بازگشایی مسیرهای ارتباطی از سوی عوامل راهداری در جریان است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.