رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از شناسایی روزانه‌ 180 بیمار کرونا مثبت در آذربایجان شرقی خبر داد.

تلاش مدافعان سلامت بخش کرونا بیمارستان کوثر کرج. عکس: ایکنا،

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از شناسایی روزانه‌ی ۱۸۰ نفر کرونا مثبت در آذربایجان شرقی، خبر داد.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، محمدحسین صومی در گفت‌وگوی خبری با بیان اینکه روزانه حدود ۷۵۰ تست پی سی ار و حدود ۱۵۰ تست رپید در استان انجام می‌شود، اظهار کرد: نتیجه‌ی تست رپید در طول ۲۰ دقیقه بر بالین بیمار اعلام می‌شود.  

وی از مثبت شدن ۲۵ درصد نتیجه‌ی تست‌ها در طول هفته گذشته خبر داد و افزود: تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌های استان رو به کاهش بوده و از حدود ۱۵۷۰ نفر به حدود ۵۰۰ نفر رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: در پیک بیماری ۱۵۰۰ بیمار در بیمارستان‌ها داشتیم؛ روزانه به طور متوسط شش نفر فوت می‌کنند و تعداد فوتی‌ها در برخی روزها سه و یا پنج نفر هم بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اضافه کرد: وضعیت بیماری کرونا در طول یک ماه گذشته در استانمان با توجه به اعمال محدودیت‌ها از نیمه دوم آبان ماه و اعمال محدودیت‌های شدیدتر از هفته‌ی اول آذر ماه، روند کاهشی را در پیش گرفته است.

وی با بیان اینکه هم اکنون وضعیت کلی آذربایجان شرقی، زرد است، خاطرنشان کرد: مدیون رعایت کنندگان و کسانی هستیم که ما و همکارانمان را در کنترل بیماری همراهی کردند، همگی در کاهش فوتی‌ها از ۳۲ نفر به شش نفر، نقش داریم.

وی در بخش پایانی سخنانش از مشارکت کنندگان در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و کسانی که به وظایف محوله در ستاد مقابله با کرونا عمل کردند، قدردانی کرد و گفت: عاجزانه از مردم درخواست می‌کنیم همچنان رعایت کنند تا همه با هم در کاهش فوتی‌ها نقش ایفا کنیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.