موسی خلیل اللهی روز دوشنبه در بازدید از خوشه صنعتی مبل سازی شهرستان مرند بر جلوگیری از تغییر کاربری برای ایجاد کارگاه های مبل سازی در این شهرستان تاکید و اضافه کرد: دادگستری با قدرت تمام با ساخت و سازهای غیرمجاز برای ایجاد کارگاه های مبل سازی در مرند برخورد می شود.

وی اظهار داشت: اکثریت کارگاه های مبل سازی در مسیر جواش به شهر مرند که ۷ کیلومتر را شامل می شود، واقع است که متاسفانه در گذشته به صورت غیر قانونی با تغییر کاربری اراضی کشاورزی شکل گرفته اند.

خلیل اللهی افزود: کاربری این منطقه به طور کامل زراعی و باغی است که بنا به دلایلی هم اکنون در حال تخریب است که باید با هماهنگی دادستانی و جهاد کشاورزی استان و شهرستان جلوی این رویه گرفته شود تا اراضی کشاورزی احیا گردد.

وی ادامه داد: با توجه به اشتغال بیش از ۴ هزار نفر در کارگاه های مبل سازی مرند و  در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به دنبال یافتن راه کارهای قانونی برای رسمیت بخشیدن به فعالیت این کارگاه ها هستیم تا خدشه ای به اشتغال مردم وارد نشود.

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی با اشاره به ممنوعیت تغییر کاربری اراضی کشاورزی، یادآوری کرد: رسمیت دادن به فعالیت کارگاه های مذکور فقط مربوط به کارگاه های موجود است و کسی اجازه ندارد به بهانه ایجاد شغل با تغییر کاربری اراضی، به ساخت و ساز غیر مجاز بپردازد و در صورت مشاهده با این موضوع به شدت با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

خلیل اللهی گفت: به علت ایجاد و راه اندازی غیرمجاز و غیر قانونی واحدهای مبل سازی، کارگران شاغل در آنها نیز بیمه ندارند و از مزایای قانونی شغلی برخوردار نیستند که باید تلاش کنیم این مشکل مهم و معیشتی کارگران در اسرع وقت حل شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.