کریم قدرتی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هر چند تاکنون گزارشی از ابتلا به تب کریمه کنگو در بین شهروندان گزارش نشده اما توجه به عدم خرید گوشت گرم از توزیع کنندگان غیرمجاز و توجه به برچسب و مهر این سازمان در سطح شهر، ضامن سلامتی شهروندان است و کوتاهی در توجه به این امر منجر به خطر افتادن سلامت مصرف کنندگان می شود.

وی افزود: تامین امنیت غذایی مردم وظیفه ای خطیر برای دستگاه های فعال و شرکت های تولید کننده مواد غذایی است که به هیچ عنوان امکان اغماض در آن وجود ندارد.

قدرتی ابراز داشت: بخشی از این وظیفه مهم و حساس بر عهده کشتارگاه صنعتی مجموعه شهرداری تبریز  است که با رعایت دستورالعمل های اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی و دانشگاه علوم پزشکی تبریز وظیفه خود را به انجام می رساند.

مدیرعامل کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز ادامه داد: در جریان کشتارهای روزانه دام های سبک و سنگین در کشتارگاه، نظارت های بهداشتی توسط متخصصان امر مبنی بر آزمایش دام های ذبح شده و همچنین رعایت دستورالعمل زنجیره پیش سرد قبل از توزیع گوشت انجام می شود و از خروج هر گونه گوشت تازه ذبح شده بدون سپری نمودن زنجیره پیش سرد ۲۴ ساعته جلوگیری شده و دام های مشکوک به هر نوع بیماری ضبط و معدوم می شوند.

قدرتی اضافه کرد: بر اساس تاکید بهداشتی و دستور ابلاغی از سوی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی برای مقابله با شیوع بیماری تب کریمه کنگو تمام گوشت های تهیه شده توسط این کشتارگاه، ۲۴ ساعت کامل در دمای صفر تا چهار درجه سانتیگراد فریز و پس از ویروس کشی احتمالی وارد چرخه توزیع می شود.

وی در خصوص توجه شهروندان به رعایت نکات بهداشتی در تهیه گوشت سالم، گفت: توزیع هر نوع گوشت گرم و کشتار روز بدون سپری کردن زنجیره سرد ممنوع و بازی با جان مردم است از این رو بر اساس توافق انجام شده با اداره کل دامپزشکی اذربایجان شرقی گشت های ویژه بازرسی و نظارت بر تخلفات صنوف مربوطه تشکیل و در روزهای آتی آغاز به کار می کند تا از توزیع غیرمجاز احتمالی گوشت در سطح شهر جلوگیری شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.