آیت الله محمدتقی پورمحمدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ۱۳ آبان روزی تاریخ ساز برای انقلاب اسلامی است و دانش آموزان و دانشجویان با الهام از رهبر و امام خود در طول انقلاب اسلامی، زمینه پیروزی های آن در عرصه های مختلف را رقم زدند.

وی گفت: امروز و تا توجه به شرایط حساس کنونی و با تدبیرها و نصایح رهبر معظم انقلاب اسلامی، پاسدار ارزش ها و خون شهدای انقلاب اسلامی هستیم.
آیت الله پورمحمدی اضافه کرد: ملت ایران در مقابل انواع نقشه ها و دسیسه های شوم و پلید دشمنان، هوشیار و آگاه بوده و همواره ادامه دهنده راه شهدای انقلاب اسلامی هستند.
امام جمعه مراغه خاطرنشان کرد: ۱۳ آبان، یادآور حوادث مهمی است که در شکل گیری انقلاب اسلامی و بیرون راندن بیگانگان از ایران نقش مؤثری داشته است.
آیت الله پورمحمدی ادامه داد: سه رویداد مهم تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، به شهادت رساندن دانش آموزان مظلوم در سال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی در سال ۱۳۵۸، تداعی کننده ایستادگی در برابر قدرت‌های منفعت‌طلب و صیانت از آرمان‌های درخشان انقلاب اسلامی است.
وی اضافه کرد: این روز تاریخی نماد استکبارستیزی، مقابله با استبداد و پایداری ملت بزرگ ایران در راستای تحقق ارزش‌های والای ایران اسلامی است و باید با تمام توان پاسدار این روز و ارزش های انقلاب اسلامی باشیم.
امام جمعه مراغه گفت: ملت ایران باوجود تحریم های اقتصادی، صبورانه در حال مقاومت بوده و در هیچ شرایطی در مقابل زیاده خواهی ها دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب تسلیم نخواهند شد.
پورمحمدی با تاکید بر اینکه عزت ایران اسلامی مرهون خون پاک شهداست، افزود: در شرایط حساس فعلی می‌توان با تبعیت از فرامین رهبری و اتحاد و همدلی، توطئه‌های مختلف دشمنان را با شکست مواجه کرد.

راهپیمایی ۱۳ آبان در مراغه همزمان با سراسر کشور از ساعت ۹.۳۰ و با تجمع در میدان دانش آموز و حرکت به سمت میدان طلوع فجر این شهر آغاز می شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.