سفیر کره جنوبی در ایران نیز با ابراز خرسندی از سفر به تبریز، گفت: این اولین دیدار من از تبریز بود و آخرین دیدار نخواهد بود؛ چراکه تبریز و آذربایجان شرقی از نظر توسعه همکاری‌های دوجانبه برای ما مهم است.

یو جانگ هیان روز سه شنبه در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی در تبریز با اشاره به اینکه سال گذشته ۲۵ میلیون گردشگر از کره جنوبی به خارج از کشور سفر کردند، گفت: ایران می تواند در جذب این گردشگران تلاش کند.

وی با اشاره به سابقه تاریخی همکاری‌های ایران و کره جنوبی، گفت: نام‌گذاری خیابانی به نام تهران در سئول و خیابانی به نام سئول در تهران نشان‌دهنده ارتباط قوی و عمیق بین دو کشور است.

وی با اشاره به اینکه ایران و کره جنوبی به خاطر سیاست‌های یکجانبه‌گرایی آمریکا در شرایط سختی هستند، افزود: به عنوان سفیر تمام تلاشم را برای حل مشکلات به کار خواهم بست.

جانگ هیان خاطرنشان کرد: ایران و کره جنوبی از نظر جغرافیایی مسافت زیادی دارند اما مشکلات نباید بین دو کشور فاصله بیندازد.

سفیر کره جنوبی با بیان اینکه ارتباط با کشورهای قدرتمند منطقه بویژه ایران برای ما ارزشمند است، افزود: کره جنوبی کشور کوچکی است، اما از نظر نیروی انسانی و صنایع پیشرفته توانمندی‌های بالایی دارد و با توجه به ظرفیت‌های ایران، دو کشور می‌توانند نقش مکمل را برای یکدیگر ایفا کنند.

استاندار آذربایجان شرقی: تبریز ظرفیت‌های فراوانی برای همکاری مشترک با کشورهای شرق آسیا دارد

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اراده جدی کشورمان برای توسعه روابط با کشورهای شرق آسیا، گفت: تبریز به عنوان دروازه آسیا به اروپا ظرفیت‌های فراوانی برای همکاری‌های مشترک با این کشورها دارد.

محمدرضا پورمحمدی در دیدار با سفیر کره جنوبی در ایران، به برخی از قابلیت‌های استان در حوزه‌های گوناگون اشاره کرد و گفت: آذربایجان شرقی یکی از استان‌های مهم ایران به شمار می‌رود و ظرفیت بالایی برای همکاری‌های اقتصادی، تجاری و فرهنگی با کشورهای مختلف دارد.

وی با اشاره به اینکه روابط ایران و کره جنوبی پس از دیدار رؤسای جمهور دو کشور در سال ۲۰۱۵، رو به افزایش است، گفت: روابط دو کشور به دلیل اراده خاص دیپلماتیک در سطح بالایی است و ایران از توسعه روابط با کره جنوبی استقبال می‌کند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تبریز، دروازه آسیا به اروپاست، افزود: آذربایجان شرقی و تبریز قابلیت دسترسی به بازار ۴۰۰ میلیون نفری آسیای میانه و مرکزی را دارند که این ظرفیت مناسبی برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری است.

وی با اشاره به اینکه به‌رغم فشارهای یکجانبه آمریکا، زندگی عادی در ایران جریان دارد، افزود: در این شرایط از کشورهای دوست و همکار انتظار داریم که در بحث‌هایی مانند تعاملات بانکی و انتقال تکنولوژی با ایران همکاری کنند.

پورمحمدی همچنین با اشاره به نقش سفرا در توسعه روابط بین کشورها، از سفیر کره جنوبی خواست تا از شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران این کشور برای بازدید از توانمندی‌های استان و همچنین حضور در نمایشگاه فناوری ربع رشیدی دعوت کند.

۳۰۷۱
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.