رئیس هیات تکواندو استان آذربایجان شرقی گفت: بعد از ٢٥ سال، تبریز میزبان حدود ٩٠٠ نفر از ورزشکاران، داوران، مربیان و عوامل اجرائی مسابقات قهرمانی کشور در رشته تکواندو می‌شود. 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، جعفر رنجپور در خصوص برگزاری این مسابقات، اظهار کرد: چهل و یکمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان و بزرگسالان تکواندو کار در گروه مردان و بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی تکواندو کار در گروه زنان، مرداد ماه سال جاری با حضور  31 استان از کل کشور در تبریز برگزار می شود. 
وی افزود: ورزشکاران و عوامل اجرایی در قالب ٣٢ تیم بمدت چهار روز  از نهم تا سیزدهم مرداد ماه، در سالن پور شریفی تبریز به رقابت خواهند پرداخت. 
رنجبر پور با اشاره به برگزاری مسابقات قرآنی برای تکواندوکاران، بیان کرد: از اقدامات خوب فدراسیون در سالهای اخیر، برگزاری مسابقات قرآنی برای تکواندو کاران بوده که نتیجه این مسابقات در امتیاز رده بندی تیمی نقش مستقیم دارد؛ محل برگزاری مسابقات قرآنی مسجد پایگاه دوم شکاری  که محل اسکان  و استراحت تیم ها  نیز می باشد، تعیین شده است. 
رئیس هیات تکواندو آذربایجان شرقی در خصوص اهمیت این مسابقات، اظهار کرد: این مسابقات به نوعی انتخابی برای ورود به اردوی مرحله اول تیم ملی بوده لذا  تمامی ورزشکاران آماده در سطح ملی و باشگاهی، در رده جوانان و بزرگسالان با جدیت در این رقابتها حضور خواهند داشت . 
رنجبرپور افزود: حضور این ورزشکاران همراه با مربیان و داوران درجه یک فنی، به منزله یک کلاس عملی برای تکواندو کاران، مربیان و داوران جوان استان بوده و از نزدیک شاهد تکنیک های این مسابقات خواهند بود . 
وی در خصوص نحوه برگزاری این مسابقات، گفت : این مسابقات به صورت انفرادی در 8 وزن در گروه خواهران و برادران به صورت جداگانه برگزار شده و در پایان به نفرات برتر در قالب تیم های اول تا سوم، کاپ  و حکم قهرمانی اعطاء خواهد شد. 
رئیس هیات تکواندو استان، افزود : این مسابقات با حضور رئیس فدراسیون تکواندو و مسئولان استان برگزار شده و  امیدواریم مردم تبریز به ویژه جوانان با حضور خود، به تشویق ورزشکاران بپردازند. 
رنجبر پور با اشاره به حضور قوی تیم استان در این مسابقات، گفت: تیم استان با دو تیم الف و ب در گروه آقایان و بانوان شرکت کرده و از تمامی پتانسیل خود در جهت قهرمان شدن استفاده خواهد کرد. 
رئیس هیات تکواندو آذربایجان شرقی ضمن قدردانی از تمامی دست اندرکاران برگزاری این مسابقات، بیان کرد: در برگزاری این مسابقات فدراسیون تکواندو، اداره کل ورزش و جوانان استان، رئیس و معاونان این سازمان،رئیس اداره ورزش و جوانان تبریز، فرماندهی پایگاه دوم شکاری تبریز، فرمانداری،شهرداری، اعضاء شورای شهر به ویژه کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی، نیروی انتظامی، صداو سیما و اصحاب رسانه همکاری می کنند. . 
وی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری این مسابقات در تبریز، فرصت خوبی برای معرفی جاذبه های توریستی، آثار باستانی و صنایع دستی بوده و امیدواریم  بتوانیم شهر تبریز را به خوبی معرفی کرده و مهمانان هنگام بازگشت به شهر خود، سفیر تبلیغی برای تبریز باشند.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.