رئیس شورای اسلامی استان گفت: معتقدم در بحث مدیریت، سوء مدیریت می‌تواند عامل اصلی مشکلات بسیاری از ارگان‌ها باشد، ارگانی موفق است که مدیریت توسعه گرا داشته باشد.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، غلامحسین مسعودی ریحان در جمع خبرنگاران، با اشاره به نقش رسانه در توسعه جوامع، اظهار کرد: همانطور که وجود سه قوه مقننه، مجریه و قضاییه در جامعه تاثیرگذار است، رسانه نیز به عنوان قوه چهارم نقش اساسی در توسعه‌ی یک جامعه دارد، رسانه رکن رکین یک جامعه است که جامعه را به سمت توسعه سوق می‌دهد و هیچ کشوری بدون رسانه نمی‌تواند توسعه یابد.
وی از برگزاری کنفرانس ملی مدیریت، گردشگری و توسعه پایدار در تبریز خبرداد و گفت: در این کنفرانس به مباحث مدیریت، گردشگری و توسعه پایدار توجه اساسی شده است. 
وی با اشاره به اهمیت نیروی انسانی برای توسعه جوامع، بیان کرد: جوامع توسعه یافته به سرمایه گذاری کردن روی نیروی انسانی می‌اندیشد و توجه به مباحثی مانند دموکراسی و رفتارهای دموکراتیک می‌تواند در جامعه اثربخش باشد.
رییس شورای اسلامی استان در خصوص اهمیت صنعت توریسم، خاطرنشان کرد: صنعت توریسم در دنیا حرف اول را می‌زند و بسیاری از کشورها از این طریق به درآمد پایدار و اشتغال زایی دست یافته‌اندـ
وی افزود: آذربایجان شرقی دارای جاذبه‌های توریستی فراوانی است که سرمایه گذاری روی این جاذبه‌ها و شناساندن آن‌ها به دنیا می‌تواند گامی موثر برای توسعه پایدار باشد، معتقدم در زمینه‌ی رفتار با گردشگر، باید آموزش‌هایی به مردم ارائه و در زمینه صنعت توریسم، تبلیغات موثری انجام شود.
وی با اشاره به ضرورت برقراری توسعه پایدار در جامعه، اظهار کرد: انسان‌های توسعه یافته، جامعه را به سمت توسعه یافتگی سوق می‌دهند.
مسعودی ریجان با بیان این‌که شورای اسلامی استان هیچ بودجه‌ای نداشته اما همواره دغدغه توسعه‌ی استان را دارد، بیان کرد: باید فکر و اندیشه خود را متحول کنیم، فهمیدن، پله‌ی نخست توسعه بوده و توسعه راهی است که باید آن را طی کرد؛ چرا که دستیابی به توسعه پایدار یک شبه صورت نخواهد گرفت.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.