بارسلونا چطور ولخرجی کرد؟

یک رسانه خارجی به رونمایی از منابع مالی باشگاه ورشکسته بارسلونا، در فصل نقل و انتقالات پرداخت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، درحالی‌ که رسانه‌های خارجی طی ماه‌های گذشته بارها از شرایط بد مالی باشگاه بارسلونا خبر داده و کاتالان‌ها را در مرز ورشکستگی اعلام کرده‌اند، خوان لاپورتا مدیر این باشگاه در فصل نقل و انتقالات ورود قابل توجهی داشت و مبالغ بالایی را برای خرید بازیکنانی چون «رافینیا» و «رابرت لواندوفسکی» هزینه کرد که مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت.

شبکه «ESPN» آمریکا در این زمینه نوشت: باشگاه بارسلونا روز گذشته اعلام کرد 15 درصد دیگر از حقوق تلویزیون داخلی خود را به شرکت سرمایه گذاری جهانی Sixth Street فروخته است که منابع آگاه به ESPN گفتند ارزش این قرارداد حدود 320 میلیون یورو است.

لواندوفسکی و رافینیا

منابع به ESPN گفته اند که بارسا امیدوار است که این فروش به آنها امکان دهد تا قرارداد خریدهای تابستانی فرانک کسیه، آندریاس کریستنسن، رافینیا و رابرت لواندوفسکی را ثبت کنند. بارسا همچنین از این پول استفاده خواهد کرد تا قرارداد روبرتو و عثمان دمبله را پس از امضای قراردادهای جدید در لالیگا مجدداً ثبت کند.

شرکت «Sixth Street» اکنون 25 درصد از درآمد بارسا را ​​از حقوق تلویزیونی لالیگا برای 25 سال آینده خریداری کرده و 10 درصد آن را به قیمت 207.5 میلیون یورو در پایان ژوئن خریداری کرده است.

این مبلغ در فصل 2020-21 به ارزش 165.6 میلیون یورو بود - ارقام هنوز برای فصل آینده در دسترس نیست - بنابراین، بر اساس این اعداد که نوسان خواهند داشت، این شرکت سالانه 41.4 میلیون یورو از این معامله به دست خواهد آورد.

در طی 25 سال، این مبلغ با سرمایه گذاری اولیه 527.5 میلیون یورویی آنها کمی بیش از 1 میلیارد یورو خواهد بود. باشگاه بارسلونا در بدترین شرایط خود با فروش حق پخش تلویزیونی این روزها از بحران مالی عبور کرده و به نوعی پولدار شده و خریدهای زیادی در تابستان انجام داده است.

دیدگاه تان را بنویسید