معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در این مراسم گفت: برگزاری جشنواره‌های متنوع نقش مهمی در معرفی جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی و جذب گردشگران به مناطق  دارد.

محسن صادقیان در آیین افتتاحیه این جشنواره افزود: برای توسعه صنعت گردشگری و جذاب گردشگران باید ظرفیت‌های هر منطقه را به خوبی با برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی اطلاع رسانی کرد.

همچنین مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد گفت: برگزاری جشنواره قورمه و  معرفی این غذای سنتی محلی نقش مهمی در معرفی مهریز به گردشگران  دارد.

سید مصطفی فاطمی با بیان اینکه در سال گذشته این جشنواره مورد استقبال قرار گرفته ادامه داد: نحوه پخت انواع قورمه و معرفی آن با برنامه‌های متنوع فرهنگی کاری ارزشمند است .

فرماندار مهریز هم گفت: بیان ظرفیت‌های این شهرستان در قالب جشنواره‌ها جزو فعالیت‌های محوری و مورد تاکید است که همه ساله با همکاری بخش خصوصی انجام می‌شود.

رضا زارع زاده افزود: باید ظرفیت‌های منطقه را با برگزاری جشنواره‌های فرهنگی ، هنری و حتی ورزشی به سایر مردم و گردشگران نشان داد.

چند برنامه فرهنگی و هنری و همچنین پخت و عرضه قورمه و توزیع بین گردشگران از بخش‌های جشنواره بود.

مهریز ۶۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی دارد که تاکنون ۱۰۰ اثر آن در فهرست آثار ملی و ۲ اثر در فهرست آثار جهانی به ثبت رسیده است.

مهریز که بنای آن را به مهر نگار دختر انوشیروان ساسانی نسبت می‌دهند با ۵۵ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.