سرهنگ "رضا زارع" روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا افزود: این طرح به مدت یک ماه اجرا می شود و در قالب آن با آن دسته از موتورسوارانی که بی‌قانونی کرده و مرتکب تخلفات حادثه‌ساز شوند برخورد و وسیله نقلیه آنها توقیف می‌شود.

وی موتورسواران مشمول این طرح را موتورسیلکت‌های فاقد پلاک، انجام حرکات خطرناک و تک چرخ، نداشتن کلاه ایمنی، پارک یا حرکت در پیاده‌رو و ایجاد مزاحمت برای نوامیس مردم اعلام کرد.

وی اظهار داشت: همچنین موتورسوارانی که نفرات اضافه سوار کنند نیز وسیله نقلیه آنها توقیف و به پارکینگ منتقل می شود.

اجرای طرح پلیس راهور در حالیست که پارکینگ‌های این نیرو در شهر یزد مملو از موتورسیلکت های توقیفی است که بسیاری از مالکان آنها برای باز پس گرفتنشان اقدام نکرده‌اند.

طی سالهای گذشته نیز طرحهای مختلفی از سوی پلیس راهور و دیگر نهادهای ذیربط در استان برای کنترل موتورسواران متخلف اجرا شده اما متاسفانه توفیق چندانی نداشته و به نظر می رسد باید در این زمینه چاره اندیشی کرد و طرحی نو در انداخت.

جولان موتورسیکلت‌ها در استان یزد و بویژه شهر یزد به یک معضل عمومی بدل شده و شهروندان از مزاحمت های مختلف و متعدد این دسته از موتورسواران شاکی هستند.

حدود ۴۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت در استان یزد تردد می‌کنند که حجم بالایی است و آنطور که پلیس راهور اعلام کرده یک پای ثابت تصادفات رانندگی در این استان موتورسواران متخلف هستند و بخش قابل توجهی از فوتی‌ها و مصدومان این حوادث را هم موتورسواران تشکیل می دهند.

به نظر می رسد فرهنگ‌سازی بتواند در این زمینه راهگشا باشد هر چند بخشی از موتورسواران متخلف نشان داده‌اند که فرهنگ سازی نیز برای آنان اهمیتی ندارد و همچنان در خیابانهای شهر یزد جولان می‌دهند و حوادث ناگواری را رقم میزنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.