نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی شب گذشته در  این مراسم با اشاره به آمار منتشر شده توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص مطالعه در کشور گفت: ۵۸ درصد مردم مطالعه غیردرسی، دینی و آزاد دارند و عدم مطالعه در بین ۴۲ جامعه بسیار جای تامل دارد خصوصا اگر بدانیم سرانه مطالعه در ایران مناسب نیست.

محمدرضا تابش تصریح کرد: برای کشورمان که سابقه طولانی در علم و فرهنگ دارد این آمار قابل قبول نیست و باید تلاش شود فرهنگ کتابخوانی را از سنین کودکی گسترش یابد و کتاب هایی متناسب با سلایق و سنین مخاطبین عرضه گردد.

 وی ادامه داد: اگر غفلت شود قطعا فضای مجازی که البته مزایای بسیاری نیز دارد؛ جایگزین و کتاب و مطالعه می شود.

نماینده مردم اردکان همچنین با بیان اینکه ۱۴ باب کتابخانه در شهرستان اردکان فعال است عنوان داشت: ایجاد فضاهای مناسب در کتابخانه ها، پارک ها و مکان های پرتردد و اجرای برنامه های جذاب و ایده محور می تواند در ایجاد بستری برای گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی موثر باشد.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد نیز در ادامه گفت:  تاکنون ۹ جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شدکه برای سومین سال این نهاد افتخار میزبانی این رویداد بزرگ فرهنگی را دارد.

 رقیه دوست فاطمیها ادامه داد: در سال جاری بیش از ۳۵ هزار نفر در این جشنواره شرکت کردند که رشد ۳۳ درصدی را نسبت به سال گذشته شاهد هستیم.

مدیرکل نهاد کتایخانه‌های عمومی یزد گفت: بیش از ۲۰ هزار نفر شرکت کنندگان در بخش آنلاین و ۱۵ هزار نفر نیز در بخش مکتوب شرکت کردند و یک پنجم آنها از  شهرستان یزد بودند و به همین دلیل بیشترین برگزیده مربوط به مرکز استان است که ۶۰ نفر را شامل می‌شود.

وی افزود: اردکان افزون بر  ۵ هزار شرکت کننده در نهمین جشنواره رضوی داشته است که مقام دوم استان از نظر تعداد شرکت کننده را داراست.

در این آیین از  از کتاب های نویسنده کتاب های مذهبی برای کودکان حجه الاسلام غلامرضا حیدری ابهری  و کتاب چشم لطفا ممنون و چهار اثر دیگر از این نویسنده رونمایی شد .

 از مسئولان ارگان های همکاری کننده حجت الاسلام صابری امام جمعه احمدآباد، کمال حلوایی  بخشدار مرکزی ، تقوی شهردار احمدآباد  حسن مددی مقدم رییس زندان و حمیدرضا پایدارفر رییس بهزیستی اردکان نیز تقدیر به عمل آمد . 

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد .

۷۵۴۴ / ۶۱۹۷

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.