بخشدار مرکزی تفت از برگزاری جشنواره «علی آباد، نگین پیشکوه» به میزبانی روستای علی آباد تفت خبر داد.

به گزارش  ایسنا – منطقه یزد، «علی احمدیان» با اشاره به برگزاری این جشنواره در روز گذشته، اظهار کرد: این جشنواره با رویکرد آشتی با طبیعت برگزار شد و در حاشیه آن پیرامون کاشت و برداشت گندم، گردو و خیارسبز در این روستا، برنامه‌هایی متنوعی به نمایش درآمد.

وی توسعه گردشگری پایدار و روستاگردی، برندسازی محصولات روستایی، بهره‌مندی از ظرفیت‌های منطقه در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید محصولات داخلی را از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این جشنواره برنامه‌هایی در حوزه گردشگری کودک و نوجوان، برگزاری تور از گندم تا نان، بازی‌های بومی محلی، میزبانی از عشایر و آشنایی با سبک زندگی آن‌ها نیز برگزار شد.

احمدیان با اشاره به برپایی غرفه‌های فروش محصولات زنان روستایی در این جشنواره، تصریح کرد: به‌منظور حمایت از اشتغال خانگی بانوان روستایی، با برنامه‌ریزی صندوق خرد زنان روستایی علی‌آباد، غرفه‌هایی برای فروش محصولات تولیدی بانوان روستایی هم در این جشنواره دایر شد.

وی از برگزاری کارگاه‌های آشتی با طبیعت با حضور سمن‌های فعال محیط زیستی در حاشیه این جشنواره خبر داد و گفت: شورای اسلامی و دهیاری علی آباد و بخشداری مرکزی تفت با همکاری فرمانداری این شهرستان، اداره کل میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، گروه گردشگری گل انار و همچنین صندوق خرد زنان روستایی علی آباد در برگزاری این جشنواره همت کردند.

احمدیان در پایان خاطرنشان کرد: در سال جاری تاکنون جشنواره‌های متعددی در این بخش برگزار و با استقبال خوب مردم روبرو شده است و با برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های صورت گرفته و با توجه به تدوین تقویم گردشگری بخش مرکزی شهرستان تفت برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

 


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.