قائم مقام رییس کل دادگستری استان یزد گفت: وکلا در همه زمینه‏ها با توجه به تعهد به سوگند و التزام به آن  باید کمک کننده به کشف حقایق در دستگاه قضایی و قضات باشند.

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، «علی اکبر شمس» در اولین مراسم تحلیف کارآموزان وکالت در یزد بیان کرد:  وکالت، شغل نیست بلکه رسالتی حساس و اثر گذار است لذا به حقوق و وکالت باید نگاه اخلاقی و ارزشی داشت و در مسیر کشف حقیقت گام برداشت.

وی از آمادگی و برنامه معاونت منابع انسانی از حیث تبادل علمی با کانون وکلا خبر داد و ابراز کرد: منابع انسانی آمادگی خود را از لحاظ تبادل و رویکرد علمی متقابل و مشترک با کانون وکلا در مسئله تبادل آراء و تضارب افکار در دستگاه قضایی اعلام میدارد.

این مقام قضایی افزود: با برپایی رصدخانه علمی آراء، نقد آراء به صورت علمی و حساب شده صورت خواهد گرفت چرا که اگر آراء در منظر افکار عمومی قرار گیرد باعث رشد، اعتلاء و بهره برداری در محیط های علمی، دانشگاهی و جامعه وکلا خواهد شد.

شمس بر اهمیت شرافت شغلی تأکید و اظهار کرد: شرافت شغلی یک امر بسیار مهم و کمک کننده به دستگاه قضاست، قدر و منزلت هر کسی به اندازه و حد آن چیزی است که دنبال می کند، اگر در پی عدالت و معنویت باشد قدر فرد در این حد است و اگر هم در پی مطامع مادی و دنیوی باشد همان قدر منزلت دارد.

وی وکلا و کارشناسان را دو بال رسیدن به عدالت ذکر و بیان کرد: کشف حقیقت و اجرای عدالت هدف مقدسی است که همه باید در پی آن باشند.

شایان ذکر است، در این مراسم 21 نفر از کارآموزان وکالت با اتیان سوگند رسما به جرگه وکلای قوه قضاییه پیوستند.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.