معاون حقوقی و امور مجلس بانک مرکزی گفت:‌ با توجه به شرایط کشور و تحریم‌های ظالمانه همگی به این باور رسیده‌ایم که امروز در سخت ترین شرایط و جنگ اقتصادی به سر می‌بریم ‌و باید در این جنگ همه در کنار هم باشیم.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«‌سیدامیرحسین طیبیفرد» در جریان سفر خود به استان یزد با تاکید بر اینکه فعالان اقتصادی به‌ عنوان فرماندهان جنگ اقتصادی هستند، اظهار کرد: تمامی فرماندهان جنگ اقتصادی که وارد این عرصه شده‌اند باید نسبت به سختی شرایط با توجه به وجود تحریم ها آگاه باشند و نباید به بانک مرکزی به چشم متهم نگاه کرد.

وی با درخواست از فعالان اقتصادی برای وحدت و همراهی همگانی در این جنگ اقتصادی، افزود: بانک مرکزی سیاست‌گذار است ولی به دلیل شرایط اقتصادی و سیاسی به وجود آمده در کشور، مشغول فعالیت اجرایی شده و نمی‌شود تنها بانک مرکزی را مقصر مشکلات ارزی کشور دانست و مابقی هیچ مسئولیتی نداشته باشند.

معاون حقوقی و امور مجلس بانک مرکزی با اشاره به سخنان فعالان اقتصادی استان یزد و گلایه های آنها نسبت به این‌که صنعت نمی‌تواند هزینه سیاست را بپردازد، گفت: اگر بانکداری را یک شاخه از صنعت بدانید، بانک مرکزی هم نمی‌تواند به تنهایی هزینه سیاست را پرداخت کند اما اگر امروز بازار دچار ثبات ارزی شده است میزان تاثیر بانک مرکزی و کمک فعالان اقتصادی و صادرکنندگان برابر است.

وی‌ با اشاره به مصوبه‌ سران سه قوه در بحث ارز صادراتی، افزود: اگر این مصوبه ابلاغ نمی‌شد، امروز قیمت ارز پائین نمی‌آمد و دچار ثبات ‌حال حاضر نمی‌شد.

معاون حقوقی و امور مجلس بانک مرکزی با اعلام حضور نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن به همراه تعاونی ها در شورای پول و اعتبار از فعالان اقتصادی استان یزد درخواست کرد تا نظرات و انتظارات خود را از طریق این افراد به شورا و بانک مرکزی متتقل کنند تا ضمن بررسی پاسخ های لازم داده شود.

طیبی فرد در پایان ‌سخنان خود از دیگر دلایل ثبات بازار ارز در ماه‌های اخیر را بررسی فعالیت‌های بازرگانان و صادرکنندگان دانست و خاطرنشان کرد: اسامی بازرگانانی که به تعهدات خود عمل نکرده‌اند به بازپرس ویژه اقتصادی معرفی و طبق مراحل قانونی احضار و احکامی برای آنها صادر شده است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.