اخبار مرتبط

ششمین آزمایشگاه همکار اداره کل استاندارد استان یزد با دامنه کاری بازرسی و آزمون دوره‌ایی مخازن فولادی بدون درز  افتتاح شد.

به گزارش ایسنا – منطقه یزد، این آزمایشگاه ششمین آزمایشگاه تست هیدرواستاتیک مکانیزه در استان و سومین در شهرستان یزد است که می‌‌تواند انواع سیلندرهای گاز فولادی  بدون درز نصب شده  بروی ماشین‌های گازسوز ( CNG )، را تحت  فشار 300 بار آزمون کند.

این آزمایشگاه در راستای اصل 44 قانون اساسی و کاهش تصدی گری های بخش دولتی با سرمایه گذاری بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان و اشتغالزایی 10 نفر توسط بخش خصوصی  ایجاد و راه‌اندازی شده است.

«محمد حسین ماجدی اردکانی» مدیر کل اداره استاندارد یزد در هنگام افتتاح این آزمایشگاه در خصوص فلسفه وجودی آزمایشگاه‌های همکار استاندارد گفت: طبق قانون سازمان ملی استاندارد ایران، آزمایشگاه‌هایی که تاییدیه لازم را از سازمان و به تبع آن ادارات استانی دریافت کرده باشند می‌توانند در رابطه با تطبیق ویژگی کالا ها و خدمات با استاندارد‌های ملی مربوطه اظهار نظر کنند که ماهیت وجودی این آزمایشگاه نیزطبق استاندارد ملی 6792بر همین اساس است.

وی ادامه داد: به لحاظ چشمی، زنگ زدگی، ضخامت و به لحاظ تست‌های هیدرو استاتیک، مخازن فولادی بدون درز در دوره‌های زمانی مشخص باید مورد کنترل واقع شوند که خوشبختانه با آغاز به کار این آزمایشگاه در استان یزد، نگرانی‌هایی که استفاده‌کنندگان از تردد خودروهای حامل کپسول‌های  سوخت CNG و نیز مردم دارالعباده داشته اند برطرف خواهد شد.

دبیر کارگروه استاندارد‌سازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات استان در پایان به متصدیان آزمایشگاه نیز توصیه کرد: اولویت اصلی استاندارد یزد راستی و درستی است چرا که اعتماد مردم به نشان استاندارد از درجه اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین باید خطرهای ناشی از اغماض های احتمالی را در حین کار مد نظر داشته باشید و بدانید که خودرو دارای سیلندر معیوب، چونان بمب متحرکی است که هر لحظه می تواند برای تک تک افراد جامعه خطر آفرین باشد.


انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.