رییس بهزیستی اشکذر با اشاره به دو برابر شدن آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان نسبت به سال گذشته، کودک آزاری و اقدام به خودکشی را بیشترین آسیب‌های اجتماعی شهرستان خواند.

به گزارش ایسنا – منطقه یزد، «سید محمد میرحاجی» رییس بهزیستی اشکذر در مراسم افتتاح اورژانس اجتماعی این شهرستان که همزمان با سی و نهمین سال تشکیل بهزیستی انجام شد، با اشاره به افزایش آسیب‌های اجتماعی، گفت: آسیب‌های اجتماعی در سه ماهه اول سالجاری دو برابر مدت مشابه قبل بوده اشت.

وی تعداد آسیب دیدگان اجتماعی پذیرش شده در اورژانس اجتماعی این شهرستان را 200 نفر ذکر و اظهار کرد: کودک آزاری و اقدام به خودکشی بیشترین آسیب‌های اجتماعی شهرستان است که عمدتاً در مهاجرین شهرستان دیده می‌شود.

میرحاجی با اشاره به ضرورت راه اندازی مرکز اورژانس اجتماعی در اشکذر گفت: این مرکز در حال حاضر با سه نفر نیروی متخصص در حوزه آسیب های اجتماعی به ارائه خدمت مشغول است.

حجت الاسلام «محمدرضا طالبیان» امام جمعه اشکذر نیز در این مراسم طی سخنانی گفت: فرهنگ متفاوت مهاجرین با مردم اشکذر منجر به بروز مشکلات اجتماعی در شهرستان شده است.

وی رعایت حقوق خانواده و تلاش برای بقای نظام خانواده را ضروری دانست و گفت: بهزیستی با تشکیل گروه‌های کارشناسی، نقش خطیری در راستای مبارزه با اعتیاد و این که آسیب‌های اجتماعی دامن‌گیر مردم نشود، دارد.

«نادر هومنیان» سرپرست بهزیستی استان یزد نیز طی سخنانی با اشاره به تاثیر آسیب‌های اجتماعی، گفت: آسیب اجتماعی در لایه پنهان جامعه در حال تخریب جامعه است.

وی گفت: اعتیاد، طلاق و حاشیه‌نشینی جز اولویت‌های کشور است که در برنامه ششم توسعه دیده شده و بهزیستی به عنوان متولی بهزیستی سلامت روان اجتماعی در این برنامه است.

یاداور می‌شود؛ همزمان با سی و نهمین سال تشکیل بهزیستی، مهد کودک مه سیما و مؤسسه طلوع فجر مهربانی در شهر یزد نیز افتتاح شد و زنگ هفته بهزیستی در در مرکز رفاه خانواده و کودک آفرین یزد به صدا درآمد.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.