مدیر کل استاندارد استان یزد با تاکید بر این که نمونه برداری بدون بازرسی از واحدهای تولیدی و بازار برای استاندارد قابل قبول نیست، از تعلیق دو شرکت بازرسی نمونه برداری به دلیل عدم رعایت ضوابط استاندارد خبر داد.

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، «محمدحسین ماجدی اردکانی» در نشست مشترک کارشناسان استاندارد و مسئولان شرکت های بازرسی نمونه برداری استان، افزود: مراکز گفته شده از مهمترین ارکان در اجرای استاندارد و ارزیابی انطباق کالاهای استاندارد هستند و خوشبختانه در شرکت‏های بازرسی نمونه برداری و آزمایشگاه های همکار اداره کل استاندارد استان یزد ظرفیت های علمی و فنی خوبی وجود دارد.

وی ادامه داد: حضور متخصصان و فارغ التحصیلان خوب دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور سبب شده است که آزمایشگاه های همکار و  شرکت های بازرسی نمونه برداری، سیاست های نظام جمهوری اسلامی مبنی بر کوچک سازی دولت و واگذاری امور تصدی گری به بخش خصوصی را به خوبی اجرا کنند.

دبیر کارگروه استاندارد سازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات استان خطاب به مدعوین، گفت: ضروری است مسئولین شرکت های بازرسی همانند گذشته جهت انجام وظایف قانونی خود از کارکنانی استفاده کنند که از شایستگی، مهارت و تجربه کافی برخوردار باشند تا بتوانند انتظارات اداره کل استاندارد استان یزد را برآورده کنند.

این مسئول تصریح کرد: نمونه برداری از مراکز پخش، فروشگاه های سطح بازار و همچنین واحد های تولیدی باید همراه با بازرسی باشد و اقدامی غیر از این برای استاندارد یزد قابل قبول نیست.

مدیر کل اداره استاندارد یزد گفت: به منظور برخط بودن و تصمیم گیری های به موقع و دسترسی آسان می بایست گزارش ها و نتایج بازرسی نمونه برداری در اسرع وقت در سامانه سینا بارگذاری شود چرا که منبعد در این خصوص عذری پذیرفته نیست.

 وی ادامه داد: از شرکت های یاد شده انتظار می رود هرگونه ممانعت متصدیان واحد های تولیدی و خدماتی از بازرسی نمونه برداری را به اداره کل گزارش کنند تا برابر قانون با آنان رفتار شود، ضمن این که ضرورت دارد این اداره کل از تعطیلی واحدهای تولیدی سریعا باخبر شود.

ماجدی اردکانی در پایان گفت: در حال حاضر در استان یزد  پنج شرکت بازرسی نمونه برداری داریم که سه شرکت فعال و دو شرکت به دلیل عدم رعایت ضوابط استاندارد در حالت تعلیق هستند، ضمن این که 42 آزمایشگاه همکار با مجوز استانی در استان یزد مشغول خدمات رسانی هستند.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.