امام جمعه یزد با بیان اشاره به نقش خبرنگاران در توسعه و پیشرفت کشور، گفت: سطح‌نگری و عدم آموزش تفکر صحیح از جمله دلایل وجود مشکلات در حوزه‌های مختلف است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،آیت الله«محمدرضا ناصری یزدی» در جریان دیدار با خبرنگاران خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان با اشاره به اهمیت تنوع فعالیت‌های رسانه‌ای برای پیشبرد اهداف نظام، اظهار کرد: آگاهی بخشی و تلاش برای افزایش بصیرت باید ملاک عمل و فعالیت رسانه‌ها قرار گیرد.

وی ترویج فرهنگ و منش تفکر را از دیگر رسالت‌های خبرنگاران برای توسعه کشور دانست و افزود: اخبار رسانه‌های مجازی، تصویری و مکتوب باید به سمت نشر فرهنگ و باور تفکر صحیح هدایت شود.

 خبرنگاران در مسیر بصیرت افزایی فعالیت کنند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، در ادامه با اشاره به توطئه‌های شوم استکبار جهانی علیه ارزش‌های دینی و الهی انقلاب اسلامی ایران، گفت: خبرنگاران به عنوان چشمان بیدار جامعه باید مراقب توطئه‌های فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی و دینی دشمنان باشند.

ناصری‌یزدی تصریح کرد: فروپاشی نظام خانواده و انس با حیوانات از جمله توطئه‌های فرهنگی مستکبران علیه ارزش‌های اخلاقی جامعه اسلامی است که باید توسط مسئولان و اصحاب رسانه موضع‌گیری جدی در این خصوص انجام شود.

این مسئول کم کردن تمایل والدین به فرزندداری، کم شدن رابطه زوجین و ترویج فرد گرایی را از دیگر توطئه‌های شوم دشمنان دین و نظام اسلامی دانست و بیان کرد: کم رنگ شدن ارزش‌های دینی و محبت بین خانواده‌ها تهدیدی جدی برای بنیان خانواده‌ها در جامعه اسلامی است.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود مسئله سگ‌گردانی را یکی از مهمترین چالش های فرهنگی و اخلاقی امروز استان و کشور عنوان کرد و افزود: خبرنگاران و اهالی قلم باید راهکارهای مناسبی برای توسعه اجتماعی و فرهنگی متناسب با ارزش‌های دینی تدوین کنند.

وی با بیان این که اصحاب رسانه باید در مرحله اول دغدغه و نیازهای جامعه را درک و در مرحله دوم نسبت به رفع مشکلات به کمک مسئولان اقدان کنند، گفت: سطح نگری و عدم آموزش فکورانه از جمله مهمترین دلایل ضعف فرهنگی و چالش‌های اجتماعی و اقتصادی موجود است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد توسعه کشور را مستلزم نهادینه شدن فرهنگ خودباوری، استقلال عملی و تقویت تفکر بین اقشار مختلف جامعه دانست و خاطرنشان کرد: انسان‌های مومن و عاقل قبل از هرچیز در مورد مباحث مختلف تفکر و بعد از آن قبول با رد می‌کنند.

ناصری یزدی در پایان با اشاره به این که مسئولان و دست‌اندرکاران اجرایی باید بیش از پیش نسبت به مسائل و چالش های فرهنگی و اجتماعی حساس باشند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران هم باید بیش از پیش نسبت به حساس سازی مسائل توسعه‌ای استان و کشور اقدام کنند.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.