معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت رشد صدور پروانه بهره‌برداری طی دو ماه نخست امسال را از جلمه دستاوردهای کشور دانست و گفت: طی دو ماه نخست امسال تاکنون 862 پروانه بهره‌برداری جدید در کشور صادر شده است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«سعید زرندی» در ادامه سفر خود با حضور در همایش تجلیل از صنعتگران برتر استان یزد با بیان این‌که رونق تولید به تغییر نگاه جدی نیاز دارد،‌اظهار کرد: اگر اولویت مسئولان رونق تولید و تقویت زیرساخت‌های اقتصادی باشد قطعاً مشکلات توسعه‌ای برطرف و  دستگاه‌های خدمات رسان نظیر تأمین اجتماعی و بانک‌ها هم به اهداف تجاری و اقتصادی خود می‌رسند.

وی با بیان این‌که سال 97 بر اساس شاخص‌های مختلف جزو سخت‌ترین سال‌های ایران اسلامی بود،‌افزود: استکبار هر آنچه که داشت در تحریم‌های خصمانه علیه ایران به کار گرفت و نتوانست در مقابله هدف و اراده صنعتگران ایرانی مقاومت کند.

معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت رشد صدور پروانه بهره‌برداری طی دو ماه نخست امسال را از جلمه دستاوردهای کشور دانست و گفت:‌ طبق اطلاعات بدست آمده در دو ماه نخست سال 98 تاکنون 862 پروانه بهره‌برداری در حوزه‌های مختلف صنعتی و تولیدی صادر شده است.

زرندی افزایش سه درصدی مصرف برق واحدهای صنعتی و تولیدی کشور را از دیگر نشانه‌های توسعه فعالیت اقتصادی عنوان و تصریح کرد: رونق تولید کلید روشن و خاموش ندارد بلکه مستلزم تغییر نگرش است.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که در سال 97 صادرات حوزه نساجی کشور از یک میلیارد و 31 میلیون دلار با شش درصد افزایش به یک میلیارد و 93 میلیون دلار رسیده است،‌ ادامه داد:‌ واردات در حوزه نساجی 31 درصد کاهش یافته است.

معاون وزیر صمت با اشاره به ضرورت شفاف‌سازی نیاز صنعتگران برای برنامه‌ریزی دقیق، ‌تصریح کرد: ما امروز در کشور با شرایطی مواجه هستیم که باید سرمایه گذاری دولتی را به بخش خصوصی تفویض کنیم.

وی در پایان با بیان این که نقدینگی کشور 1880 هزار میلیارد تومان است، تأکید کرد: نقدینگی کشور باید به نفع صنعتگران و حمایت از رونق تولید هدایت شود.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.