اخبار مرتبط

فرماندار اردکان با اشاره به لزوم انجام کار علمی و مستند درباره وضعیت آلایندگی صنایع و اطلاع رسانی به عموم مردم گفت: برخورد جدی با صنایع آلاینده در دستور کار است و هیچ اغماضی در این زمینه نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بهروز شهابی‌زاد اظهار داشت: در وضعیت اقتصاد و اشتغال فعلی که دولت با آن دست به گریبان است، رعایت مسائل زیست‌محیطی و کاهش اثرات آن باید به دقت مورد توجه قرار گیرد تا علاوه بر حفظ اشتغال، تبعات صنعتی‌ شدن نیز کاهش یابد.

وی افزود: باید صنایعی در چرخه تولید شهرستان مستقر شوند که به وضعیت محیط‌ زیستی شهرستان آسیب وارد نکنند و علاوه برآن، باید مطالعات لازم صورت گرفته و هم‌صدایی همه دستگاه‌های مرتبط در این زمینه وجود داشته باشد.

فرماندار اردکان با اشاره به اشباع دشت یزد-اردکان خاطرنشان کرد: ممنوعیت و یا محدودیت‌های لازم در عرصه واگذاری‌ها باید در شورای برنامه‌ریزی شهرستان و سپس کارگروه زیربنایی استان تصویب و انجام شود.

شهابی‌زاد بیان داشت: در حوزه صدور مجوزها باید وحدت رویه‌ای حاکم شده و این موضوع از حالت سلیقه‌ای و فردی خارج شود. وی افزود: ایجاد کارگروه واگذاری برای تصویب مجوزهای لازم ضروری است.

نماینده عالی دولت با بیان این‌که نحوه اطلاع‌رسانی از وضعیت مسائل زیست‌محیطی شهرستان رضایت‌بخش نیست، اظهار داشت: در این شرایط اظهار نظرهای غیرکارشناسی می‌تواند افکار عمومی را منحرف کند؛ لذا باید کار علمی و مستند درباره وضعیت آلاینده‌های شهرستان انجام و نتایج آن به‌صورت شفاف به مردم اعلام شود.

وی با تأکید بر این‌که در برخورد با صنایع آلاینده هیچ‌‌گونه اغماضی نباید صورت نگیرد، ادامه داد: یکی از سازمان‌هایی که می‌تواند در بحث یک‌درصد فروش معادن منتفع شود محیط‌زیست است و باید روش و نحوه محاسبه خسارات بررسی و تعیین شود.

 شهابی‌زاد تشدید نظارت‌ها بر صنایع را از انتظارات مهم خود بیان کرد و گفت: با توجه به گستردگی شهرستان اردکان باید سازوکارهای قانونی استفاده از NGOها و افراد علاقه‌مند آموزش‌دیده به‌عنوان محیط‌بان مورد بررسی قرارگیرد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.