اسلام افشون روز پنجشنبه در گفت و گوی تلفنی با ایرنا بدون اشاره به زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان تفت افزود: همت و همراهی خیران و پیگیری مسئولان نقش مهمی در آزادی مددجویان زندانی دارد و همانند گذشته آحاد مردم و خیران در این کار خدایی مسئولان ستاد را کمک کنند.
مدیرعامل ستاد دیه یزد پیشتر گفته بود: همزمان با آغاز ماه رمضان تاکنون مردم نوعدوست مرکز استان و شهرستان های خاتم و اردکان با حضور در جشن گلریزان، 6 میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرائم مالی غیرعمد کمک کردند.
افشون افزود: از این مبلغ 2 میلیارد و 700 میلیون ریال در جشن گلریزان یزد و بقیه توسط مردم خاتم و اردکان اهدا شد و تا پایان ماه رمضان برگزاری هفت جشن گلریزان دیگر در بقیه شهرستان ها برای آزادی مددجویان زندانی پیش بینی شد.
مدیرعامل ستاد دیه یزد تصریح کرد: علاوه بر جشن های گلریزان افرادی که مایل به کمک هستند می توانند با هماهنگی ستاد دیه اقدام کنند.
به گفته افشون هم اکنون 220 زندانی جرائم غیرعمد با 460 میلیارد ریال بدهی منتظر نگاه مهربانی افراد خیر برای آزادی هستند.
وی بیان کرد: از این تعداد 115 نفر با جرائم مالی، 93 تن به دلیل مهریه و نفقه و بقیه به دلیل تصادف عمر خود را در پشت میله های زندان می گذرانند.
در سال 1397 با همکاری خیران و پیگیری ستاد دیه و مردم 182 زندانی غیرعمد با تامین 57 میلیارد ریال بدهی از زندان آزاد شدند.
جرم غیرعمدی، فعل یا ترک فعلی است که وقوع آن بدون اراده فاعل رخ داده باشد، اما به هر حال قانون را نقض کرده، پس عنصر مادی تشکیل دهنده جرم غیرعمدی، تقصیر مرتکب است.
مرکز شهرستان 50 هزار نفری تفت در 20 کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
استان یزد یا یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت افزون بر چهار هزار نفر زندانی دارد که جرم اغلب این افراد که در چهار زندنی نگهداری می شود، مرتبط با انواع مواد مخدر است.
7536/ 2047/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.