به گزارش ایرنا، امیر عظیم صحت مند روز دوشنبه در جلسه ای با چند تن از سرمایه گذاران برای گسترش این رشته همگانی افزود: فوتبال حبابی ورزشی است که علاوه بر جذابیت های تفریحی برای افراد در کنترل وزن و چربی سوزی نیز بسیار موثر است.
وی ادامه داد: با گسترش گسترش فوتبال حبابی در استان می توانیم با کمک جذابیت های این ورزش به کاهش چاقی و عوارض ناشی از آن نیز کمک کنیم.
رئیس هیات ورزش های همگانی استان یزد تصریح کرد: در خیلی از استان های کشور این رشته با همکاری بخش خصوصی فعالیت خود جدی خود را آغاز کرده و باید در یزد برای گسترش آن اقدام کرد.
فوتبال حبابی زاییده افکار 2 نروژی به نام های هنریک الوستاد' و 'یوهان گولدن' است؛ آنان به فوتبال به چشم یک سرگرمی نگاه می کردند که در آن بازیکنان شبیه به یک توپ پلاستیکی روکش دار بازی کنند.
با برگزاری اولین مسابقه فوتبال حبابی در سال 2011، تلویزیون نروژ آن را به صورت سراسری پوشش داد و پس از آن با انتشار تصاویر این مسابقه در اینترنت، اشتیاق بازی کردن در این فوتبال مسخره سراسر اروپا را فراگرفت.
در این چند سال گذشته مسابقات فوتبال حبابی در همه جا از ایتالیا گرفته تا لتونی برگزار می شود و هم اکنون اکثر فروشگاه های اروپا و حتی فروشگاه های آنلاین تجهیزات این بازی را به مشتاقان فوتبال حبابی اجاره می دهند و یا به فروش می رسانند.
استان یزد 48 هیات ورزشی و 65 هزار ورزشکار زیر پوشش بیمه دارد.
7536/ 6197
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.