به گزارش ایرنا، محمدعلی طالبی یکشنبه شب در جشن گلریزان مرکز استان افزود: هم اکنون افرادی به خاطر ارتکاب جرائم مالی غیرعمد در زندان بسر می برند، همکاری مردم و خیران در آزادی آنها موثر است.
وی ادامه داد: یزدی ها در امور مختلف مثل مدرسه سازی، کمک به سیل زدگان، رفع مشکلات اجتماعی و اقتصادی و نیز فعالیت های خیریه نمونه هستند، انتظار می رود در آزادی این گروه از زندانیان هم همکاری کنند.
استاندار یزد تصریح کرد: برای آزادی این افراد باید توسط ستاد دیه استان و با همکاری بخش های مختلف فرهنگی، اجرایی و اطلاع رسانی موثر و با بهره گیری از تمامی ظرفیت ها اقدام کرد.
طالبی از افراد خیر به عنوان مهم ترین و موثرترین سرمایه اجتماعی یاد کرد و افزود: تاکنون فعالیت های خوبی در استان انجام دادند ، شایسته است، بیش از گذشته از این ظرفیت های مردمی استفاده شود.
همچنین رئیس کل دادگستری یزد اظهار کرد: برای آزادی 220 زندانی جرائم غیرعمد استان 460 میلیارد ریال کمک نیاز است که همکاری مردم و خیران در این راستا ضروری است.
محمدرضا حبیبی افزود: برای جمع آوری کمک های مردم در ماه مبارک رمضان 12 جشن گلریزان در 10 شهرستان پیش بینی شد که با همکاری مردم و تشکل های مردم نهاد برگزار می شود.
وی ادامه داد: حضور و حمایت مردم و تشکل ها در کنار برنامه های ستاد دیه برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد خوب است و امیدواریم این همراهی ها ادامه یابد.
جرم غیرعمدی، فعل یا ترک فعلی است که وقوع آن بدون اراده فاعل رخ دهد، اما به هر حال قانون را نقض کرده، پس عنصر مادی تشکیل دهنده جرم غیرعمدی، تقصیر مرتکب است.
استان یزد یا یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت افزون بر چهار هزار نفر زندانی دارد که جرم اغلب این افراد که در چهار زندنی نگهداری می شود، مواد مخدر است.
7536/ 2047/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.