اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا جشنواره یادشده در گروه سنی 14 تا 17 سال و 18 تا 21 سال برگزار شد که 63 اثر به دبیرخانه ارسال شده بود که در نهایت 30 اثر توسط هیات انتخاب برای ورود به بخش مسابقه معرفی شد.
در گروه سنی 14 تا 17 سال لوح تجلیل و جایزه نقدی به فیلم های « همسایه» به کارگردانی مهرنوش بهرورزی ، «حال خوب» به کارگردانی زهرا بقاییان و « خبرک» به کارگردانی مهدی حاتمیان اهدا شد.
همچنین لوح و تندیس جشنواره بدون ترتیب اولویت به فیلم های « هزار سال زندگی» به کارگردانی امیرحسین دهقانی بنادکی و « سرزمین آب ، باد، خاک، و آتش « به آناهیتا شهریاری راد تقدیم شد.
همچنین هیات داوران در گروه سنی 14 تا 17 سال به خاطر خلاقیت سوژه در فیلم «به نگاه گربه » به کارگردانی حسین امیریان لوح تقدیر و جوایز اهدا کرد.
در گروه سنی 18 تا 21 سال هیات داوران از سوی انجمن سینمای جوان یزد فیلم « کویر بارانی» به کارگردانی آناهیتا الله یاری و به فیلم « یزد»به کارگردانی فرشاد امیر افضلی لوح تجلیل و جوایز اعطا کرد.
همچنین هیات داوران در گروه سنی یادشده هیچ فیلمی را به عنوان برگزیده ندانست.
در این مراسم به درخواست هیات داوران از سوی انجمن سینمای جوان استان یزد بدون ترتیب و گروه سنی لوح تجلیل و جایزه نقدی به اثر « برج خاموش» به کارگردانی محمدرضا نژادی رنجبر، اثر « جای خالی فیروزه» به کارگردانی محمد مهدی خدایی و به خردسال سعید آرش هاشمی به خاطر بازی در فیلم « بادکنک سفید» به کارگردانی شایان زاهد اهدا شد.
نرگس آبیار، حسین روشن بخش و محمدحسین ﺻــﺎﻟﺤﯽ آرا، سه کارگردان و فیلمنامه نویس کشوری، آثار ارسالی به نخستین جشنواره بین المللی فیلم شهر میراث جهانی یزد را داوری کردند.
جشنواره با هدف دستیابی جوانان به دانش و آگاهی بهتر از شهر میراث جهانی، القاء درک قوی تر از تعلق و غرور در مورد میراث جهانی و فرصت دادن به جوانان به منظور بیان نظر از طریق دیدگاه های شخصی خود در مورد میراث جهانی و همچنین در مورد شهر خودشان، برگزار شد.
موضوع جشنواره « اگر من در یک شهر ثبت شده در میراث جهانی قصد گردشگری داشته باشم، از کجاها بازدید خواهم کرد و چرا! » اعلام شده بود.
این جشنواره از طرف انجمن شهرهای میراث جهانی ارائه شد که مقر آن در کاناداست مرحله نهایی جشنواره قرار است در یکی از کشورهای اروپایی برگزار شود.
2088/ 2047/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.