اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، اسلام افشون پنجشنبه شب در جشن گلریزان شهرستان میبد با تشکر از مردم که برای آزادی زندانیان غیرعمد همراهی کردند ، افزود: امسال چهار نفر محروم مالی با یک میلیارد ریال کمک از زندان آزاد شدند که هزینه آزادی آنها پنج میلیارد ریال بود که با گذشت شاکیان چهار میلیارد آن تامین شد.
وی در ادامه با ارائه آماری از وضعیت جرایم غیرعمد در زندان های استان گفت : سال گذشته با همت خیرین ، حامیان ستاد دیه و مسئولان شهرستان ها 156 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد با 6 میلیارد و 400 میلیون تومان آزاد شدند.
افشون افزود: کل مبلغ برای آزادی این زندانیان 197 میلیارد ریال بود که 133 میلیارد ریال را کمیته ستاد دیه استان با همکاری شورای حل اختلاف و مددکاران زندان از طریق گذشت شاکیان تامین کردند.
وی آمار زندانیان محروم مالی امسال را 160 نفر عنوان کرد که با هزینه 43 میلیارد ریال از رندان ها آزاد شدند که برای آزادی آنها 352 میلیارد ریال نیاز بود و با همکاری خیرین ، بانک ها و نیز شاکیان با گذشت 310 میلیارد ریال تامین شده است.
وی ادامه داد: جرائم غیر عمد شامل تصادف رانندگی ، مهریه های غیر معقول ، حوادث کارگاهی و چک های بلامحل است که افراد را روانه زندان می کند.
این مسئول تصریح کرد: در تصادفات رانندگی رعایت نکردن قوانین رانندگی ، رانندگی بدون گواهینامه و استفاده نکردن از وسیله نقلیه سالم و بدون عیب علت ارتکاب جرم است.
مدیرنمایندگی ستاد دیه استان اضافه کرد: هر سال مهریه ها سنگین تر از سال قبل می شود هنوز مهریه های معقول در خانواده ها بسته به توان زوج رواج پیدا نکرده و متاسفانه مهریه به سال تولد ، تاریخ میلادی و سال وقوع عقد تعیین می شود و در حین تعیین گفته می شود
«مهریه را کی داده و کی گرفته » ، در حالی که چنین حرفی صحیح نیست.
وی با اشاره به اینکه اتفاقا مهریه هم دادنی و هم گرفتنی است خاطرنشان کرد: در تعیین مهریه باید به وجود زندانیانی که به علت مهریه سنگین به زندان افتادند توجه شود ، همچنین تحقیقات قبل از ازدواج نیز باید صورت گیرد تا بعدها خانواده ها با مشکل مواجه نشوند.
افشون همچنین گفت: چک برای سهولت داد و ستد است باید افراد در هنگام صدور آن توجه داشته باشند، آیا می توانند چک را در تاریخ سررسید پاس کنند و همین طور باید مواظب کلاهبرداران باشند تا با گرفتن چک کلاه سرشان نروند.
مدیرنمایندگی ستاد دیه استان یزد در پایان از مردم و مسئولینی که در جشن گلریزان شرکت کردند و در آزادی زندانیان نقش آفرین هستند ، همچنین از هیئت قمر بنی هاشم میبد که در برگزاری جشن همت کردند قدردانی کرد.
مرکز شهرستان 104هزار نفری میبد در 50 کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.
9934/ 2047/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.