اخبار مرتبط

به گزارش عصر روز شنبه ایرنا، همکاری رسانه های گروهی برای اطلاع رسانی از اقدام های انجام گرفته در این بیمارستان در سال های اخیر و همچنین حمایت و همراهی برخی از دستگاه های اجرایی منطقه برای رفع مشکل پارکینگ مجموعه مطرح شد.

** حل مشکل کمبود تخت با تکمیل طرح توسعه
مدیر بیمارستان فاطمه الزهرا(س) مهریز گفت: تکمیل طرح توسعه این بیمارستان به 250 میلیارد ریال بودجه نیاز دارد که حمایت و همراهی خیران در کنار اختصاص بوجه های دولتی نیاز است.
سید رسول محس زاده با اشاره به اینکه هم اکنون تخت کافی برای پذیرش بیماران وجود ندارد افزود: عملیات اجرایی این طرح از سال 1389 آغاز شد که تاکنون با حمایت خیران و بخشی از بودجه دولتی، 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی بیان داشت: طرح توسعه بیمارستان با هشت هزار مترمربع زیربنا در چهار طبقه در دست ساخت است که با بهره برداری از آن زمینه اشتغال مستقیم 600 نفر فراهم می شود.
مدیر بیمارستان مهریز اظهار داشت: به خاطر موقعیت منطقه که در کنار جاده اصلی کشور و در نزدیکی مرکز استان قرار دارد تعداد زیادی از بیمارانی که در این مرکز پذیرش می شوند از برخی استان های همجوار و غیربومی هستند.
محسن زاده با قدردانی از حمایت خیران اظهار داشت: برای رفع کمبود تخت و تامین نیاز بیماران، تکمیل طرح توسعه مناسب است و باید همانند گذشته خیران با همکاری دستگاه های اجرایی در حل مشکل اقدام کنند.

**تکمیل طرح توسعه نیاز اصلی بخش درمان
رئیس شبکه بهداشت و درمان مهریز با اشاره به اینکه این شهرستان در کنار جاده اصلی تهران، بندرعباس واقع شده و بروز برخی تصادفات در این مسیر و انتقال مصدومان به بیمارستان بیش از گذشته رسیدگی به وضعیت این مرکز درمانی را نشان می دهد بر همکاری خیران تاکید کرد.
سید مهدی حسینی افزود: تاکنون برای طرح توسعه بیمارستان منطقه با حمایت دولت و همراهی خیران کارهای بسیار خوبی انجام شده ولی هنوز بخش عمده آن مانده و همت جدی تر طلب می کند.
این مسئول اظهار داشت: تکمیل طرح توسعه موجب حل مشکلات بیماران و موجب تامین نظر مردم و مسافران خواهد شد که امیدواریم با همت و همراهی مسئولان و خیران هرچه سریع تر محقق شود.

** اعلام آمادگی شورای اسلامی شهر
رئیس شورای اسلامی شهر مهریز گفت: مسافر پذیر بودن مهریز بخاطر قرار گرفتن در کنار جاده اصلی کشور و نزدیکی این شهر به مرکز استان باعث شده تا بیماران زیادی برای درمان به بیمارستان منطقه مراجعه کنند.
مهدی زارع بیدکی افزود: در سال های اخیر با مدیریت خوب موجود در مجموعه اقدام های موثر و مورد نیازی در بخش های سخت افزاری و نرم افزاری بیمارستان انجام شده و همراهی خیران با پیگیری مسئولان قابل تقدیر است.
وی اظهار داشت: شورای اسلامی شهر بر حسب وظیفه همانند گذشته آماده هرگونه همکاری با بیمارستان برای تکمیل طرح توسعه است و در این خصوص مشکلی نیست.

**مطالبه مردم تکمیل طرح توسعه
فعال فرهنگی و اجتماعی مهریز گفت: از مطالبات مهم مردم و مسافرانی که به این شهرستان مراجعه می کنند تامین امکانات مورد نیاز به خصوص تکمیل طرح توسعه بیمارستان منطقه است.
حجت الاسلام سید حسین حسینی افزود: خیران در سال های اخیر به همت مسئولان بیمارستان حمایت و همراهی خوبی در ساخت و ساز برخی از بخش ها و خرید تجهیزات آن داشته اند ولی نیاز اصلی بخاطر کمبود تخت فقط تکمیل طرح توسعه است.
وی ابراز امیدواری کرد بخاطر اهمیت موضوع با پیگیری نماینده مجلس و مسئولان ارشد استان و همچنین اختصاص بودجه و همراهی خیران طرح توسعه این بیمارستان هرچه زودتر محقق شود.

**شهرداری و اعلام حمایت از طرح توسعه
معاون شهرداری مهریز گفت:با تکمیل طرح توسعه بیمارستان فاطمه الزهرا(س) تا حدود زیادی مشکل کمبود تخت به خاطر حضور بیماران زیاد بومی و غیر بومی مرتفع می شود.
عباسعلی زارع افزود: تاکنون کارهای خوبی در این بخش مهم و حیاتی انجام شده ولی بخاطر اهمیت موضوع کافی نیست و باید خیران در کنار بودجه های دولتی مشارکت کنند.
وی اظهار داشت: مجموعه شهرداری در کنار شورای اسلامی شهر آماده هرگونه حمایت و همکاری در حل مشکل و تکمیل آبرومند این مجموعه ارزشمند درمانی است.

**اولویت تکمیل طرح توسعه
معاون فرمانداری مهریز گفت: طرح های نیمه تمام مختلفی در این شهرستان وجود دارد که بخاطر اهمیت سلامت مردم و مسافران این مجموعه و تکمیل آن در اولویت است.
محمد زارع افزود: تاکنون برای تجهیز این بیمارستان و رفاه حال بیماران که بخش زیادی از آنها غیربومی منطقه و مسافر هستند کارهای خوبی توسط دولت و همراهی خیران انجام شده است.
وی تصریح کرد: قطعا برای تکمیل طرح توسعه به عنوان یک نیاز حیاتی منطقه همچنان به همراهی و حمایت بخش خصوصی و خیران نیاز است و دولت از آنها حمایت می کند.
فعالیت درمانی و بهداشتی تنها بیمارستان مهریز از سال 1372 آغاز شده که شامل درمانگاه عمومی و تخصصی، بخش های زنان و زایمان ، جراحی ، اورژانس ، اطفال ، آزمایشگاه ، رادیولوژی ، دیالیز و چشم پزشکی است.
مرکز شهرستان 55 هزار نفری مهریز در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.
ایرنا، تنها خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران است که به‌عنوان ششمین خبرگزاری جهانی در 19 مرداد 1313 خورشیدی با عنوان « آژانس پارس» و باهدف تولید و بازتاب اخبار و رویدادهای مهم ایران، منطقه و جهان شکل گرفت.
این رسانه ملی در هشتم دی 1360 با تصویب مجلس شورای اسلامی به خبرگزاری جمهوری اسلامی تغییر نام داد و هم‌اکنون 84 سال از فعالیت آن می‌گذرد و قدیمی‌ترین خبرگزاری ایران است.
ایرنا دارای شبکه‌ای گسترده از دفاتر و خبرنگاران در داخل و خارج از کشور است به‌گونه‌ای که علاوه بر 54 دفتر در مراکز استان‌ها و شهرهای مهم، شبکه گسترده از خبرنگاران محلی در نقاط مختلف دارد.
ایرنا همچنین در حال حاضر با بهره‌گیری از 22 دفتر خارجی، تحولات و رویدادهای جهان را از نزدیک پوشش می‌دهد و علاوه بر آن، اخبار تحولات ایران را علاوه بر فارسی به 8 زبان زنده و مهم دنیا در اختیار مخاطبان می‌گذارد.
ایرنا همچنین صاحب‌امتیازی روزنامه‌های ایران، ایران ورزشی، روزنامه عربی زبان الوفاق، انگلیسی‌زبان ایران دیلی و روزنامه ویژه نابینایان - «ایران سپید»- را در اختیار دارد و دانشکده خبر به‌عنوان یکی از مهمترین مراکز تربیت خبرنگاران و متصدیان حوزه اطلاع‌رسانی کشور نیز وابسته به آن است.
7536/ 6197
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.