گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست؛ ارسلان زارع عصر  شنبه در نشست فرمانداران با قدردانی از تلاش های آنان برای آماده سازی مراکز حوزه های انتخابیه، اظهار داشت: همواره باید به مولفه های سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت انتخابات توجه شود.

وی افزود: فرمانداران از  تمامی ظرفیت های مختلف دستگاه های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، ائمه جمعه، رسانه ها، و مولفه های تأثیرگذار به منظور امید آفرینی، افزایش سرمایه اجتماعی و مشارکت مردمی بهره ببرند.

 زارع، رعایت بی طرفی را اصل مهم در روند برگزاری انتخابات عنوان و تصریح کرد: رعایت بی طرفی و اجرای مر قانون به افزایش مشارکت در انتخابات نیز کمک می کند و همواره باید به آن توجه کنیم.

وی با بیان اینکه اشراف به مباحث قانونی یاری گر  فرمانداران در اجرای صحیح انتخابات است افزود: انتخابات تجلی مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران و مظهر اراده ی ملت ایران برای مشارکت در سرنوشت سیاسی خود است.

داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، می‌توانند از فردا (۱۰ آذر) تا شانزدهم آذر ماه جاری از ساعت ۸ تا ۱۸ برای ثبت نام به مراکز حوزه‌های انتخابیه در محل فرمانداری‌ها مراجعه کنند.

داوطلبان برای سهولت ثبت نام و اجتناب از هرگونه معطلی به هنگام مراجعه برای ثبت نام، مدارک اعلام شده و لازم از قبیل کارت ملی، شناسنامه،‌ عکس و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن را به همراه داشته باشند.

حدود دو هزار و ۵۶۰ شعبه برای اخذ آرای مردم در ۱۶ شهرستان شامل ۱۱ شهرستان به عنوان مرکز حوزه انتخابیه و پنج شهرستان فرعی پیش بینی شده است.

استان گیلان با ۱۶ شهرستان، دارای ۱۱ حوزه انتخابیه و ۱۳ کرسی نمایندگی در خانه ملت است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دوم اسفندماه امسال برگزار می شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.