محمد مهدی قربانیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در آزمون تا پانزدهم ماه جاری فرصت دارند به سایت www.quranedu.ir مراجعه کنند.

وی با اشاره به برگزاری هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در چهار گروه امتحانی و ۱۵ رشته افزود: این آزمون در چهار گروه ترجمه و مفاهیم قرآن، معارف اهل بیت (ع)، حفظ قرآن کریم و آموزش های الکترونیک در دی و بهمن ماه سال جاری برگزار می شود.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان گیلان خاطر نشان کرد: آزمون به صورت کتبی و الکترونیکی برگزار می‌شود و شرکت در تمامی رشته‌های آزمون برای همه داوطلبان مرد و زن، بدون هرگونه محدودیت سنی، آزاد است.

وی اضافه کرد: یکی از ارکان زیربنایی توسعه فرهنگ قرآنی، تعمیم و تعمیق مفاهیم قرآن کریم و معارف اهل بیت (ع) در میان آحاد جامعه است که از طریق ارتباط و انس هرچه بیشتر با مضامین آیات کلام وحی و آموزه های گهربار عترت در جامعه محقق می شود.

قربانیان با بیان این که اثربخشی هرچه بیشتر این برنامه‌ها از ماموریت‌های راهبردی معاونت قرآن و عترت است، اضافه کرد: حمایت از برنامه‌های آموزشی برای تحقق این هدف و تلاش برای کارآمدی و اثربخشی هرچه بیشتر این برنامه‌ها از ماموریت های راهبردی معاونت قرآن و عترت است. 

وی خاطرنشان کرد: برگزاری منظم و سالانه آزمون‌های سراسری قرآن و عترت از اقدامات مهم ، لازم و تاثیرگذار در این زمینه است که در کنار سایر حمایت‌های مادی و معنوی از جمله فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزشی موسسات و مراکز قرآنی سراسر کشور و با هدف حمایت و بسترسازی هرچه مطلوب تر آموزش مفاهیم قرآن و معارف اهل بیت (علیهما سلام) در سراسر کشور انجام می شود.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان گیلان بیان داشت: از مهمترین اهداف آزمون سراسری قرآن و عترت  می توان به سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی موسسات و مراکز قرآنی کشور و ایجاد انگیزه در میان عموم مردم به ویژه نوجوانان و جوانان برای فراگیری معارف قرآن و عترت عنوان کرد.

وی با بیان اینکه ستاد راهبری حفظ قرآن کریم امسال در سازمان اوقاف و امور خیریه مستقر است،افزود: این ستاد به کسانی که پنج جزء از قرآن کریم را حفظ کرده‌ به شرطی که آن پنج جزء را در آزمون سراسری سال ۹۶ و ۹۷ قبول نشده باشند یا پنج جزء به محفوظات قبلی‌شان اضافه کرده باشند و علاوه بر آزمون کتبی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در آزمون شفاهی اوقاف و امور خیریه  اسفندماه حد نصاب را کسب کنند، بدون قرعه‌کشی مبلغ پانصدهزار تومان پرداخت می‌کند. 


 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.